cinky16
10.06.16,10:04
ahojte chceme od 13.6.2016 - 30.9.2016 z-mestnanť na dohodu o brigadnickej praci studentov / dalej BPS/, na studenta VS ma menej ako 26 rokov. Chcem sa spýtať platia našla som na stranke vszp ze odvody sa na zdrav. poistenie neplatia, treba vsak takéhoto studenta rpihlasit pod nejakym kodom nasla som tam napr. 1W a neviem, co znamena.
mondes
10.06.16,10:06
Nie, nie je potrebné študenta nahlasovať do ZP.
avalik
10.06.16,10:29
Z platenia odvodov sú vyňaté nasledovné príjmy z dohôd:

- príjem z dohody o brigádnickej práci študentov,
...



Oznamovanie začiatku poistného vzťahu a spracovanie OZ

Dňa 05.11.2013 zverejnil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Metodické usmernenie č. 3/6/2009, v ktorom určil nový kód 1W pre zamestnancov s odvodovou úľavou. Zamestnávatelia teda prihlásia takéhoto zamestnanca s kódom 1W a súčasne s kódom 2. Obidva poistné vzťahy musia mať rovnaký dátum začiatku.

ref: https://www.vszp.sk/platitelia/platenie-poistneho/zamestnanec/
cinky16
13.06.16,07:25
cize ja nemusim prihlasovat mojho brigadnika do vszp vobec? kedze jeho prijem je vynaty z odvodov?
avalik
13.06.16,08:13
neprihlasujes, pretoze sa nemeni platitel ZP, pracovnik na DoBPS sa na ucely zakona o ZP nepovazuje za zamestnanca (§ 11 ods. 3)