Zidane86
10.06.16,17:54
Idu nam izolovat vlhky mur zo susedovej strany.Od nasho mura po susedovu zamkovu dlazbu je miesto siroke 30 cm,ktore ma vyplnene kamienkami.Lenze ten clovek ktory nam to ide robit to potrebuje mat siroke aspon 50 cm,cize z tej dlazby sa musi 20 cm odstranit,s cim ale sused nesuhlasi.Kolko cm miesta bol sused podla zakona povinny nechat medzi stenou a dlazbou?Ma pravdu on alebo my?Este dopnim ze dom je na predaj,a zaujemca si dal podmienku ze ten mur musi byt zaizolovany,cize to ponahla.
buchač
10.06.16,16:00
VLASTNÍCKE PRÁVO

§ 127
(3) Vlastníci susediacich pozemkov sú povinní umožniť na nevyhnutnú dobu a v nevyhnutnej miere vstup na svoje pozemky, prípadne na stavby na nich stojace, pokiaľ to nevyhnutne vyžaduje údržba a obhospodarovanie susediacich pozemkov a stavieb. Ak tým vznikne škoda na pozemku alebo na stavbe, je ten, kto škodu spôsobil, povinný ju nahradiť; tejto zodpovednosti sa nemôže zbaviť.

http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-40#cast2

Viac
https://www.google.sk/search?client=opera&q=pr%C3%ADstup+na+susedov+pozemok+oprava&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gfe_rd=ssl&ei=VPFaV-PFJ4KBaOGzrMgJ

---------------------------------------------
Zjednodušene povedané :

Zákon nerieši také špecifiká, že koľko cenťákov tu a tam.
Zákon rieši to, že sused je povinný sprístupniť svoj pozemok na opravu Tvojej nehnuteľnosti.
Zákon rieši ale aj to, že Ty mu musíš dať jeho pozemok do pôvodného stavu alebo dať náležitú finančnú náhradu.
Zidane86
10.06.16,16:19
Este to upresnim.Sused nema problem pustit nas na jeho pozemok.Ide mi o tych 30 cm miesta,ktore on ma medzi nasim murom a jeho zamkovou dlazbou.On tam mal predtym travnik a ked prerabal dvor tak tam nechal len tych 30 cm.Ale pocul som,ze podla zakona tam mal nechat 50 cm miesta,cize jeho dlazba by sa vobec nemusela odstranovat.Cize este raz sa pytam?Kolko cm bol sused podla zakona povinny nechat medzi murom a dlazbou?Lebo ak mal nechat 50 cm,tak chybu urobil on.
sosak
10.06.16,16:22
Akosi nerozumiem tvojej otázke. Tebe predsa nebudú zateplovať 50 centimetrov hrubým polystyrénom. Načo potrebuje človek ktorý ide robiť zateplenie miesto široké 50 cm a chce rozoberať zámkovú dlažbu? Zatepliť sa kľudne dá aj za súčasných jestvujúcich podmienok. Pri stavbe lešenia sa toto dá vykompenzovať pomocou podloženia latou a netreba rozoberať zámkovú dlažbu suseda.
Zidane86
10.06.16,16:25
Ten clovek co nam to ide robit potrebuje aby sa vykopala jama 50 siroka a meter hlboka.A do jamy pojde beton.
Zidane86
10.06.16,16:34
Prepac,takze zakon neriesi centimetre?Ja som pocul,ze vraj riesi,ale dakujem za radu.
buchač
10.06.16,16:34
...a aký máš problém ? Nechápem Tvoje konanie.

Sused je ochotný, tak nerieš a zbytočne nedráždi suseda. Lebo kľudne sa začne ošívať a máš po ptákoch.
Proste Ťa nepustí a Ty ho môžeš kľudne žalovať. Súd na 100% vyhráš...no pokiaľ príde k súdu, tak záujemca odskočí od kúpy...komu to ponáhľa ? Susedovi, mne, precedovi vlády ? Alebo snáď Tebe ???
Veď urob izoláciu, daj susedovi zámkovú dlažbu dokopy a fertig.

Teda aspoň ja by som tak urobil...TY ROB, AKO UZNÁŠ ZA VHODNÉ.
Zidane86
10.06.16,16:48
Ponahla to nam,kedze zaujemca o dom asi nebude cakat...Sused ked prerabal dvor tak nas na to neupozornil a odvtedy nam ten mur vlhne.Takze asi tak.
Zidane86
10.06.16,16:51
Teda nie beton,ale kamene samozrejme...
ivka70
10.06.16,17:58
Sused vas nemal na co upozornovat, neverim, ze vlhnutie vasho muru sposobila dlazba, ktora je 30 cm od neho.
Ten mur musel vlhnut aj predtym, ta dlazba nemoze mat nan vplyv.
sosak
10.06.16,18:09
Tak v tom prípade nejde o izoláciu múru, ale o odvodnenie okolitej zeminy pri základoch.
marleau
11.06.16,05:48
izolácia steny pivnice alebo základov, nie drenáž.
arizona
11.06.16,09:51
Zbytocne vyhladavas zakony,kde sa popisuju rozostupy dlazieb na pozemku suseda. Zakon skor riesi rozostupy budov a drobnych stavieb na susediacich pozemkoch...

Bud rad, ze sused nenamieta vpustit ta na pozemok. Ty si mozes vykonat opravu domu a zo zakona si povinny vratit po skonceni prac do povodneho stavu.
Takze sa dohodni, ze ten kusok dlazby,ak je to nevyhnutne, docasne odstranis a nasledne polozis do povodneho stavu .
afrikánka
11.06.16,13:50
ivka70, máš pravdu, že sused si mohol na svojom pozemku porobiť úpravy po svojom, ale umiestnenie zámkovej dlažby určite ovplyvnilo prirodzený odtok dažďovej vody, vstrebanie vody do trávnika je oveľa väčšie, ako pri dlažbe-a stačí mierny sklon dlažby...čiže je možné, že vlhnutie sa prejavilo. No keby bola izolácia v poriadku, nemalo by sa tak stať...