Tullsova
10.06.16,19:27
Ahojte poradaci. Potrebovala by som poradit. Manzel je zamestnany TPP, zaroven v tej istej firme je obchodakom na zivnost. Ja som aktualne po skonceni materskej do septembra na urade prace.
Chceli by sme spolupracovat s jednou ceskou firmou a to formou vyhradneho zastupenia pre celu SR. Cize by sme sa volali rovnako a vsetko by sme prebrali od nich len v slovencine a prisposobene na nas trh.
Oni navrhuju spolupracu formou s.r.o. s podielom 50/50.
Ako to najlepsie spravit aby sme platili co najmenej odvodov, akou formou je najlepsie byt v s.r.o. - konatel? spolocnik? zamestnanec? Aby sme vedeli narabat sukromne s peniazmi s .r.o.
A posledna otazka co s manzelovou zivnosto Kazdy mesiac cez nu fakturuje zamestnavatelovi. Lenze ak bude.s.r.o. cez nu to fakturovat nemoze a mat s.r.o. aj zivnost je nezmysel.
Viem.ze je tych otazok vela ale verim ze tu najdem dobre duse, ktore mi poradia.
Dakujem za kazdu odpoved :)
avalik
10.06.16,19:23
uz to tu bolo viackrat pisane, na podnikanie je najlepsi neparny pocet spolocnikov ... a dvaja su uz vela ;)

sukromne s peniazmi sro narabat nemozes, su to peniaze sro ... ale sro moze vyplatit odmenu konatelovi, mzdu zamestnancovi alebo dividendu spolocnikovi ... staci pouzit google x clankov je napisanych a aj tu na porade bolo viackrat vysvetlovane