Michaela3110
11.06.16,05:38
Dobrý deň, s priateľom sme kúpili auto (servisové vozidlo, teda nie nové), kde ja som vedená ako kupujúca, auto bývalý majiteľ, spoločnosť odhlasuje na mňa podľa kúpno predajnej zmluvy.

Priateľ bude v technickom uvedený ako držiteľ vozidla, kde však treba auto prihlasovať, keď ja som z iného okresu ako priateľ?
Ja som okres ZV a on BA, no predávajúci nás upozornil, že on odhlasuje auto na mňa a teda ZV.
Na koho musí byť uzavreté PZP a havarijné?
Máte niekto nejaké ďalšie skúsenosti s takýmto prepisom?
Vopred veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek pomoc
avalik
11.06.16,04:17
Žabinka
11.06.16,04:34
keď bude auto odhlásené na zv, musí sa prihlásiť v zv.. pri zaevidovaní do evidencie vozidiel sa predkladá pzp, ktoré musí byt na teba, keďže prihlasuješ v zv vozidlo ty.. a ty aj budeš uvedená v oev ako držiteľ.. nie priateľ.. dalo by sa do žiadosti o zaevidovanie vozidla uviesť, že ako vlastník vozidla bude priateľ.. čiže vyzeralo by to ako pri leasingu: držiteľ vozidla ty, auto s špz zv, vlastník vozidla priateľ..
avalik
11.06.16,04:49
Kupna zmluva je na Michaelu, tak vlastnikom je ona ... priatel ma byt drzitel vozidla
Žabinka
11.06.16,05:04
mne je to jasne, ale tak to nie je možné.. ak má byť držiteľ priateľ, auto musí byí odhlásené na priateľa.. napísala som, ako to bude keď auto bude odhlásené na zv údaje, teda na ňu..
avalik
11.06.16,05:41
Priznam sa, po tomto komente mam uz v tom totalny gulas ... nie je jednoduchsie napisat, ze treba auto odhlasit na noveho drzitela, nez vyrabat konstrukcie, ze vlastnik je priatel, ked z nejakeho dovodu nefiguruje na KPZ? Mozno po nom ide exekutor, byvala manzelka, ...?
misoft
11.06.16,15:52
No máš vtom guláš - v papieroch sa uvedú obaja - ona ako majiteľ a on ako držiteľ. PZP je viazané na vozidlo, ale môže ho prihlásiť i držiteľ a hocikde na Slovensku.
Katy a R
11.06.16,16:18
ešte toto dávam do pozornosti - že po novom treba byť aj pri odhlásení.
http://www.porada.sk/t285510-prepis-auta-po-novom-z-pravnickej-na-fyzicku-osobu.html#post2864618
- a hneď aj tam poriešte, že kde treba prihlásiť.
A čo sa týka PZP - je jedno, kto z vás dvoch bude poistníkom a uzavrie zmluvu o PZP . Môže to byť aj majiteľ, a môže to byť aj držiteľ. V návrhu zmluvy to bude uvedené .
Nezabudni, že už ju treba mať pri prepise so sebou;)
avalik
11.06.16,16:32
misoft ja viem, ze v papieroch sa uvedu obaja ;) ... ale nemoze byt on uvedeny ako vlastnik, ked vlastnikom na papieri (podla zadania) nie je
Žabinka
11.06.16,18:01
čo na tom nie je jasné.. uviedla som príklad vozidlo na leasing..vlastník vozidla-leasingovka z BA.. držiteľ vozidla-jožko zo ZV.. držiteľ je ten, kto auto používa.. a teda auto dostane pri prihlásení do evidencie ZV špz, nie BA špz.. prečo? lebo držiteľ je zo ZV.. takže ak v tomto prípade predajca odhlási auto na dievčinu zo ZV, ona ho musí prihlásiť v ZV s pzp na jej údaje.. a bude uvedená ako drˇžiteľ a aj vlastník, kúpnu zmluvu policajt neštuduje, vozidlo prihlási tak, ako ho predávajúci odhlásil.. maximálne môže do žiadosti pri prihlásení uviesť iného vlastníka vozidla, ten môže byť aj z BA.. ak to takto nechcú, musí byť vozidlo odhlásené na priateľa z BA, a celé to bude tak ako som popísala, len naopak.. kapišto?
Michaela3110
17.06.16,16:49
Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne za pomoc, v každom prípade sme si to nakoniec pre istotu overovali priamo na dopravnom inšpektoráte. Prax je taká, že je pri odhlasovaní potrebné nahlásiť rozdielnosť majiteľa a držiteľa a odhlasovať auto podľa budúceho držiteľa. Na to však je potrebné overené splnomocnenie pre toho, kto odhlasuje auto, že si to nový majiteľ vozidla želá, inak to nikto neurobí, lebo by šiel proti kúpno-predajnej zmluve. Na evidencii budeme uvedení obaja, ja ako majiteľka on ako držiteľ a auto prihlásime v BA podľa držiteľa.