Milan 2310
11.06.16,12:50
Dobrý deň, vedel by mi prosím niekto kvalifikovane poradiť alebo pomôcť?
Mám sro-čku, kde zamestnávam manželku, ktorá si urobila skúšky na BT. Ako vypracovať projekt výchovy a vzdelávania ? V ako poradí žiadať NIP o vydanie rôznych oprávnení na začatie podnikania v tejto oblasti ?

Poprípade vedel by mi niekto pomôcť za odmenu vypracovať projekt a iné náležitosti poprípade vybaviť tieto záležitosti na VIP ?

ĎAKUJEM.
willma
11.06.16,20:05
Manželka má oprávnenie BT - tieto veci by mala vedieť
frzanony
20.06.16,08:16
Najsamprv si treba naštudovať § 27 zákona 124/2006 Z.z. v znení neskorších predpisov, posledná zmena je zákon 118/2015 Z.z., potom preštudovať vyhlášku 356/2007 Z.z. a určiť si o ktoré projekty sa jedná. Je to o čosi zložitejšie ako sa to zdá. Môžte sa ozvať rád s radami pomôžem.
Roman Pokopec
16.07.16,14:38
Milý pán Na základe Vašej otázky nie je potrebné si spracovať alebo zadovážiť projekt výchovy a vzdelávania - ten je potrebný nad počet 19. Majte len na zreteli, aby ste mali v základnom rozsahu zabezpečenú dokumentáciu / bez koncepcie politiky BOZP - nie je potrebné/ a vykonávanie školení 1x2 roky. Pokiaľ by ste okrem manželky zamestnávali zamestnancov / ktorí sú SZČO/ tak s nimi nič nemáte - na nich sa Zákonník práce i legislatíva zákona 124/2006 nevzťahuje - ale doporuč ujem Vám pre formalitu vždy mať od nich aspoň doklady k oprávneniu výkona na daný druh práce a Vaša manželka nech ich oboznámi s Vaším pracovným prostredím a je to.