villoo
12.06.16,16:24
Dobry den chcel by som sa spytat, ako mozem vymoct vratenie monitora Acer s220hqlbbd , ktory som zakupil v tescu. V predajni nebola moznost ho vyskusat a doma som zistil ze ma katastrofalne pozorovacie uhly, podanie farieb. Pri beznom pohlade , cca 50 cm od monitora , ked sa nan pozeram priamo tak je badatelne, ze kym hore je cervena cervenou, dole je cervena skor oranzovou. Takisto modra a ostatne farby. Rozdiel sa este zvyrazni ak sa pozriem od spodku smerom nahor, alebo zvrchu smerom nadol. Tovar som reklamoval, vysledkom bolo zamietnutie, lebo vyrobca udava pozorovacie uhly len 90/50. Listoval som vo viacerych obchodoch nay,czc.. a raz su udane uhly 90/50 inokedy 170/170. Kontaktoval som aj Acer support, zatial neprisla odpoved, ako je to vlastne s parametrami. Tak ci tak monitor je pre mna nevyhovujuci, este som sa nestretol s tym, aby monitor pri pohlade zblizka zo stredu obrazovky tak skresloval farby.. A napr biely text na svetlejsom pozadi je v dolnej casti necitatelny pri beznom pohlade. U ostatnych monitorov co mam doma, uplne v pohode. V predajni mi bolo povedane, ze tovar nemozem vratit, ani vymenit za iny. Je to naozaj tak? Maximalne, ze ho vraj mozem este reklamovat. Alebo nemam sancu uspiet a predavat ho na inzerat ?
misoft
12.06.16,14:34
No máš smolu! Nie sú povinní ti ho vziať späť. Reklamácia ti nepomôže - je to totiž vlastnosť tohoto TFT LCD monitora. Tieto nemajú veľké pozorovacie uhly, pri väčších uhloch sa "mení" farebné podanie/zobrazenie.
Mal si si vyhľadať a kúpiť IPS LCD monitor.
Tie údaje 90/50° - to je pre TFT LCD - 170/170° je pre IPS LCD displeje.
jslancik
13.06.16,04:40
Tovar kupeny v kamennej predajni nemozes vratit. Takze inzerat a predas ho podobnemu typkovi, ktory rad kupuje najlacnejsie veci...
Mimochodom, je irelevantne, co ti povie o parametroch hocikto iny okrem predavajuceho. Jedine ten ta moze zavadzat vo veci tvojho monitora.
villoo
13.06.16,23:14
Tu sa uz trochu miesa jedno s druhym. Oba monitory, ktore spominas, su TFT monitory, len kym jeden z nich je IPS ten druhy je TN. A Acer uvadza aj pri modeloch s TN pozorovacie uhly 170/160. Doma mam dalsie 3 monitory s TN a bez problemov. To iste som ocakaval aj pri tomto.
villoo
13.06.16,23:22
Pri kupe nebolo koho sa opytat, odborny personal nebol pritomny. Akurat pri reklamacii, predajca odcitoval vyjadrenie vyrobcu. Stopercentne vlastnosti monitora nie je mozne objektivne zistit u vyrobcu nakolko dany model sa na strankach Acer uz nenachadza. Vychadzal som z toho, co bolo uvedene pri vacsine predajcov. A tiez pri podobnom type Acer s220hql Abd, teraz uz priamo na stranke vyrobcu. Takisto videorecenzie boli kladne. To ze som doma rozbalil monitor a vycital presne udaje z papierov mi uz nebolo nic platne. Popravde, doteraz som nikdy nikde tak spatny monitor ani nevidel.
misoft
14.06.16,14:53
Sorry - Malý preklep - pravdu máš - TNF vs IPS. To TFT zvniklo preklepom pri písaní (myslel som asi na niečo bokom). Ale pokiaľ bolo zadané 90/50 tak s tým nič neurobíš. Dokonca i na NB nemáš väčšie pozorovanie uhly tiež 90/50, prípadne 90/70. A sú to TNF zobrazovače. Len niektoré NB majú IPS zobrazovače.
Pokiaľ si prečítaš niečo o TNF LCD paneloch - zistíš, že práve to je hlavný nedostatok - malé pozorovacie uhly a dlhšia odozva.
Mimochodom - i LCD sa ešte delia na TFT (Thin Film Transistors) - to sú aktívne LCD a STN (SuperTwist Nematic) - to sú pasívne LCD. Rozdiel si nájdeš.