o.batory
13.06.16,09:47
Dobrý deň
ja som momentálne v zahraničí a doma býva iba mama. Dom je v mojom vlastníctve. V obci robia nový chodník. Priamo pred moju záhradu a vjazd do dvoru urobili výsek na autobusovú zástavku. Presne ako začína môj dvor a asi 1 meter potom ako končí. Ak by išlo iba o označník viem, že nieje potrebný môj súhlas ale čo mam v takomto prípade robiť? Kde sa obrátiť? Okrem toho brána je viac posunutá do dvora kvôli návštevám aby mali kde parkovať, už je to na pokutu, ale pracovnici nám zobrali z toho miesta dlažbu a starosta nám oznámil, že na ten úsek dlažbu dostaneme, ale musíme si ju sami osadiť.
arizona
13.06.16,08:51
Tu zastavku budes mat pred vjazdom do dvora? Bude ti branit vo vjazde, ci vyhlade pri vychadzani?
o.batory
13.06.16,08:58
je tam iba výrez na zastavenie autobusu, 100% pokrývajúci šírku môjho dvoru, a teda aj výjazd, momentálne budujú iba chodník, dufam že čakáreň tam nebude, to by bola fakt katastrofa a to by my clonilo vo vyhlade pri vyjazde
arizona
13.06.16,10:08
Zazila som autobusovu zastavku pred domov. Ked stal autobus na zastavke,blokoval nam vjazd a aj vyhlad,takze sme stali s autom na ceste a cakali na odchod autobusu. Za nami kolony aut,lebo cesta bola dost frekventovana.Pri vyjazde sme zas nemali vyhlad, takze zase len cakanie na odchod autobusu...

Obratili sme na pisomne na obec,aj na PZ-odbor dopravy,so ziadostou o prelozenie zastavky na ine miesto, kde sme poukazovali na danu,nebezpecnu situaciu /obmedzovanie plynulej dopravy, branenie vo vyhlade,blokovanie vjazdu a vyjazdu do dvora atd. / a ziadali sme presunutie zastavky asi o 70m dalej,kde sa iba urobil pridavny pas k ceste kde stojace autobusy nikomu nezavadzali a aj nastupovanie bolo bezpecnejsie. Vyhoveli nam...

To ani nehovorim, aky sme mali neustale neporiadok pred domom z vyhodenych obalov zo sladkosti,malinoviek a pod.od cakajucich na autobus. A taktiez o smrade z vyfuku,ktory bolo citit v celom dome.

Kedze u teba sa to este len planuje postavit,mal by si konat co najrychlejsie,pokym nie je zastavka postavena...Bombarduj urady pisomne,aj osobne...
o.batory
17.06.16,22:08
Už je to tam vybudované, mne nikto nič neoznamil, jednoducho prerábaju v obci chodník a priamo pred môj dom vybudovali výsek pre autobusy, stým som vopred nič nemohol urobiť, som v zahraničí a my volali známy že čo sa robí pred mojím domom, o čo my ide, je predsa v predpisoch že pred výjazdom sa nemôže zastaviť, výnimka nie je ani pre autobusy, a keď sa niečo také robí, nieje potrebný podpis majiteľa priľahlej pozemku?
arizona
18.06.16,06:18
Mozno preto ti nic neoznamovali, lebo vybudovanie zastavky je vo "verejnom zaujme" /ak sa mylim, opravte ma prosim niekto/. Ako som pisala vyssie, ty sa mozes ohanat porusovanim zakona o doprave,ako som pisala vyssie...
Ing. Ľubomír Janoška
18.06.16,10:44
Zistite si, či zámer výstavby bol zverejnený a či ste mali (aspoň teoreticky) možnosť prihlásiť sa za účastníka konania. Zámer mohol byť zverejnený vašou obcou alebo obcou, ktorá vedie stavebné konanie (obec nemôže sama sebe dať stavebné povolenie). Ak zámer nebol zverejnený a Vám bola upretá možnosť prihlásiť sa za účastníka konania, môžete právne napadnúť platnosť stavebného povolenia.
Naopk, ak bol zámer zverejnený a Vy ste sa neprihlásili za účastníka kvôli Vašej neprítomnosti, už Vám zostáva iba málo možností - napríklad napadnúť SP kvôli porušeniu zákona o doprave na cestných komunikáciách, ako písala arizona.