saglucka
21.06.06,13:56
Ahojte,
mam jednu otazocku co by ma zaujimalo ohladom zúčtovania ak ho robi zamestnavatel a to ci nejake tlaciva je zamestnavatel povinny odniest do 30.júna??? Lebo mzdarka vo firme co robim mi povedala ze ziadne tlaciva sa do poistovni nenesu...

Ako to pls je??
Dakujem
Susan
21.06.06,12:01
Do 30.6. je potrebne zaslat, alebo osobne odniest tlacivo "Oznamenie zamestnavatela o preplatkoch alebo nedoplatkoch za jednotlivych zamestnancov za rok 2005". Tlacivo je na stranke MZ SR.
katkaj
21.06.06,12:02
Ahojte,
mam jednu otazocku co by ma zaujimalo ohladom zúčtovania ak ho robi zamestnavatel a to ci nejake tlaciva je zamestnavatel povinny odniest do 30.júna??? Lebo mzdarka vo firme co robim mi povedala ze ziadne tlaciva sa do poistovni nenesu...

Ako to pls je??
Dakujem

Ak robí zúčtovanie zamestnávateľ za zamestnanca tak ho vykoná do 30.6. a zároveň do 30.6. odpošle zúčtovanie do poisťovne;)
Melnick
21.06.06,12:03
31.august= lehota podľa § 19 ods.15 zák.= oznámenie zamestnávateľa ZP o výslednom preplatku,alebo nedoplatku,torý sa uhrádza medzi zamestnávateľom a ZP.
katkaj
21.06.06,12:04
Do 30.6. je potrebne zaslat, alebo osobne odniest tlacivo "Oznamenie zamestnavatela o preplatkoch alebo nedoplatkoch za jednotlivych zamestnancov za rok 2005". Tlacivo je na stranke MZ SR.

Ja by som povedala že sumárne oznámenie zamestnávateľa sa podáva až k 31.8.2006.
Melnick
21.06.06,12:06
Katka tu sme sa nezhodli.
saglucka
21.06.06,12:07
Do 30.6. je potrebne zaslat, alebo osobne odniest tlacivo "Oznamenie zamestnavatela o preplatkoch alebo nedoplatkoch za jednotlivych zamestnancov za rok 2005". Tlacivo je na stranke MZ SR.
Toto tlačivo sa nepodáva nahodou do 31.8?
saglucka
21.06.06,12:08
Tak co sa podava do 30.6.2006? Ako sa presne vola to tlacivo?
katkaj
21.06.06,12:09
Tak co sa podava do 30.6.2006? Ako sa presne vola to tlacivo?
K 30.6.2006 sa posiela do ZP ročné zúčtovanie zamestnanca ktoré mu vykonal zamestnávateľ

30. jún 2006

Lehota podľa § 19 ods.1 zákona - dovtedy sa musí vykonať ročné zúčtovanie za zamestnancov, ktorí o to požiadali zamestnávateľa a doručiť do zdravotnej poisťovne. Ročné zúčtovanie je možné podať na tlačivách typ A, S, prípadne X (pozrite vyššie). Zamestnávateľ, ktorého softvér na vedenie mzdového účtovníctva umožňuje vytvorenie a export ročných zúčtovaní v elektronickej podobe (elektronická dávka vo formáte v zmysle usmernenia Ministerstva zdravotníctva), môže ročné zúčtovanie podať elektronicky.
katkaj
21.06.06,12:10
Katka tu sme sa nezhodli.
Majka v čom sme sa nezhodli?
saglucka
21.06.06,12:13
Čiže sa posielajú vlastne tie tlaciva A... za kazdeho jedneho zamestnanca zvlast, je to tak? ČIže ked mam 3 zamestnancov v dovere poslem 3 tlaciva A do poist.dovery... je to takto?
Uz si pripadam jak debil ale ta mzdarka ma tak zmiatla...
Paula
21.06.06,12:13
30.6.06 - lehota, dokedy sa musí vykonať ročné zúčtovanie a doručiť do zdr.poisťovne
31.7.06 - lehota, dokedy musí poistenec alebo zamestnávateľ, ktorý vykonal ročné zúčtovanie za zamestnanca, oznámiť ostatným platiteľom - zamestnávateľom alebo samotnému zamestnancovi - ich preplatok alebo nedoplatok, ak je vyšší ako 100 Sk
31.8.06 - lehota na oznámenie zamestnávateľa zdravotnej poisťovni o výslednom preplatku alebo nedoplatku, ktorý sa uhrádza medzi zamestnávateľoom a zdr. poisťovňou
30.9.06 - lehota na vyrovnanie preplatku alebo nedoplatku na poistnom
katkaj
21.06.06,12:15
Čiže sa posielajú vlastne tie tlaciva A... za kazdeho jedneho zamestnanca zvlast, je to tak? ČIže ked mam 3 zamestnancov v dovere poslem 3 tlaciva A do poist.dovery... je to takto?
Uz si pripadam jak debil ale ta mzdarka ma tak zmiatla...

Áno len ťa doplním, že nemusí ísť vždy len o tlačivá A ale aj S s prílohami SA, prípadne X;)
saglucka
21.06.06,12:17
Diky moc Katka, presne toto som si myslela. Dakujem
anmary
07.07.06,06:58
Rada by som pridala jeden dotaz k téme Oznámenie zamestnávateľa. Vydávala som tri potvrdenia zamestnancom, ktorí si robili zúčtovanie sami. Ústne mi oznámili, že nemali nedoplatok nad 100,- Sk. Zamestnancom som zúčtovania nerobila - ani iný zamestnávateľ. Z uvedeného mi vychádza, že nepodávam žiadne oznámenie.
Týka sa toto oznámenie iba zamestnancov? Mali sme jedného dohodára - starobného dôchodcu, o ktorom viem že mal povinnosť podať RZZP a aj tak vykonal. Vyšiel mu nedoplatok. Je povinný mi výšku nedoplatku oznámiť na uvedenom tlačive a ja ho musím oznámiť do ZP?!
katkaj
07.07.06,08:06
Rada by som pridala jeden dotaz k téme Oznámenie zamestnávateľa. Vydávala som tri potvrdenia zamestnancom, ktorí si robili zúčtovanie sami. Ústne mi oznámili, že nemali nedoplatok nad 100,- Sk. Zamestnancom som zúčtovania nerobila - ani iný zamestnávateľ. Z uvedeného mi vychádza, že nepodávam žiadne oznámenie.
Týka sa toto oznámenie iba zamestnancov? Mali sme jedného dohodára - starobného dôchodcu, o ktorom viem že mal povinnosť podať RZZP a aj tak vykonal. Vyšiel mu nedoplatok. Je povinný mi výšku nedoplatku oznámiť na uvedenom tlačive a ja ho musím oznámiť do ZP?!
Pokiaľ si robil zúčtovanie ten dohodár sám a vyšiel nedoplatok/preplatok viac ako 100,-Sk za zamestnávateľa tak ti to musí na oznámení zaslať do 31.7.2006 a ty potom sumár za všetkých oznámiš do 31.8. na ZP

oprava: Samozrejme za dohodára nevznikne žiaden nedoplatok ani preplatok:cool:
sonka1
07.07.06,08:31
Ako čítam, tak čítam, nikde som nenašla, že do 30,06, by som mala poslať poisťovni ročné zúčtovania za jednotlivých zamestnancov....
Predsa to budem posielať na oznámení, načo im to bude 2 krát?
Tweety
07.07.06,08:35
Ako čítam, tak čítam, nikde som nenašla, že do 30,06, by som mala poslať poisťovni ročné zúčtovania za jednotlivých zamestnancov....
Predsa to budem posielať na oznámení, načo im to bude 2 krát?
do 30.6. je termín na podanie RZZP.
a potom ešte do 31.8. oznámenie od konečnom preplatku alebo nedoplatku,ktorý by mal byť uhradený zo strany zamestnávateľa alebo ZP.
do 30.9 termín na vysporiadanie.
Takže aj tu platí, lepšie dvakrát ako raz.
katkaj
07.07.06,08:38
Ako čítam, tak čítam, nikde som nenašla, že do 30,06, by som mala poslať poisťovni ročné zúčtovania za jednotlivých zamestnancov....
Predsa to budem posielať na oznámení, načo im to bude 2 krát?

Skús pozrieť par.19 odstavec 2 v zákone o zdravotnom poistení ;)
jankasm
07.07.06,08:41
Pokiaľ si robil zúčtovanie ten dohodár sám a vyšiel nedoplatok/preplatok viac ako 100,-Sk za zamestnávateľa tak ti to musí na oznámení zaslať do 31.7.2006 a ty potom sumár za všetkých oznámiš do 31.8. na ZP

:confused:
Za dohodára predsa nemôže vzniknúť zamestnávateľovi ani preplatok ani nedoplatok keďže z dohôd sa neodvádza zdravotné poistenie.
sonka1
07.07.06,08:43
do 30.6. je termín na podanie RZZP.
a potom ešte do 31.8. oznámenie od konečnom preplatku alebo nedoplatku,ktorý by mal byť uhradený zo strany zamestnávateľa alebo ZP.
do 30.9 termín na vysporiadanie.
Takže aj tu platí, lepšie dvakrát ako raz.

Ano, podanie RZZP, ale iba tí, ktorí robili sami, nie ja ako zamestnávateľ.
aj zo školenia pozerám poznámky (bola som na troch u j.Mihala :) ) ale ani zmienka o tom, že by som mala refocovať teraz 150 zamestnancom a posielať do zdravotnej poisťovne, a za mesiac to prepíšem na papier a pošlem im to znovu.
Záver, nič nebudem posielať :) do 30,06, som vykonanla ročné zúčtovanie a do 31,08, to oznámim zdravotnej poisťovni na oznámení zamestnávateľa
sonka1
07.07.06,08:46
Skús pozrieť par.19 odstavec 2 v zákone o zdravotnom poistení ;)

Píšu tu o povinnosti vykonať ročné zúčtovanie zamestnancom, čo požiadaju, ale nie o tom, že ked ho vykonam, tak ho musím poslať do poisťovne. To im oznámim na oznámení zamestnávateľa až do 31,08, nie?
Ozaj, nezmenil sa medzitým zákon a ja mám starú verziu? :)
katkaj
07.07.06,08:47
:confused:
Za dohodára predsa nemôže vzniknúť zamestnávateľovi ani preplatok ani nedoplatok keďže z dohôd sa neodvádza zdravotné poistenie.

:eek::eek::eek::eek: a to som si myslela že som už resetnutá z toho RZZP:o

Samozrejme máš pravdu Janka. Idem to opraviť, to bude z toho tepla.:confused:
gabriela7755
07.07.06,08:48
Skús pozrieť par.19 odstavec 2 v zákone o zdravotnom p
oistení ;)


zamestnávateľ je povinný vykonať a podať RZP
katkaj
07.07.06,08:49
Píšu tu o povinnosti vykonať ročné zúčtovanie zamestnancom, čo požiadaju, ale nie o tom, že ked ho vykonam, tak ho musím poslať do poisťovne. To im oznámim na oznámení zamestnávateľa až do 31,08, nie?
Ozaj, nezmenil sa medzitým zákon a ja mám starú verziu? :)

ale píšu tam že "....vykonať a podať za zamestnanca". ;)
sonka1
07.07.06,08:52
ale píšu tam že "....vykonať a podať za zamestnanca". ;)

Fíha, som si to teraz všimla.... :)) omlúúvam sa
Ale tvárim sa, že to tam nieje, budú to mať az v auguste:)
katkaj
07.07.06,08:54
Fíha, som si to teraz všimla.... :)) omlúúvam sa
Ale tvárim sa, že to tam nieje, budú to mať az v auguste:)

Radšej by som tie zúčtovania išla odniesť teraz kým ešte nie je tak neskoro a možno sa tety na ZP zľutujú a príjmu to ešte spätne;)
jankasm
07.07.06,08:57
Práve som chcela napísať niečo v takom zmysle ako Katka ;)

Čím skôr tým lepšie. Lebo teraz to vyzerá vlastne tak, a bude to až kým ich neodnesieš na ZP, akoby zamestnávateľ tie RZZP za zamestnancov vôbec neurobil, a teda nesplnil podmienku ich vykonania do 30.6.2006
milanr
12.07.06,06:08
Chcem si len overiť. Je zamestnávateľ, ktorý má v ZP viac ako 20 poistencov povinný všetky tlačivá súvisiace s RZ ZP odovzdať ZP aj v elektronickej forme, alebo stačí iba v listinnej ? Pokiaľ som správne pochopila tak táto povinnosť sa týka iba podávania Hromadných oznámení a Mesačných výkazov. Potvrďte alebo opravte moje myšlienkové pochody. Ď
Tweety
12.07.06,06:09
Chcem si len overiť. Je zamestnávateľ, ktorý má v ZP viac ako 20 poistencov povinný všetky tlačivá súvisiace s RZ ZP odovzdať ZP aj v elektronickej forme, alebo stačí iba v listinnej ? Pokiaľ som správne pochopila tak táto povinnosť sa týka iba podávania Hromadných oznámení a Mesačných výkazov. Potvrďte alebo opravte moje myšlienkové pochody. Ď
Pochopené správne.:cool:
milanr
12.07.06,06:14
Tweety, vďaka za super rýchlu odpoveď. Takže, ak som do ZP odovzdala RZ ZP v listinnej forme a všetky ostatné tlačivá odovzdám tiež, bude to O.K. Je len na mne, či sa rozhodnem podať to elektronicky. Nie je mojou povinnosťou podávať tieto tlačivá elektronicky do ZP s viac ako 20 poistencami.