Saffire_die_Nevers
13.06.16,17:35
Prosím, pomôžte... Nemôžem sa toho zbaviť. Je takmer všade, no najviac ho nachádzam na okne a žalúziach, parapetách.. lozí po skle a stenách, v perinách, oblečení, knihách, v posteli v úložnom priestore. Všetko vysávam a upratujem. Keď nejakého nájdem, tak ho buď povysávam alebo zabijem vreckovkou, ktorú potom spláchnem. Nedokážem sa toho zbaviť už asi dva týždne, všade sa to dostane a lieta to.. som už naozaj z toho totálne zúfala :/ Je ich strašne veľa a za deň ich nájdem aj 10. Väčšinou živých a loziacich, no niekedy aj uschnutých.. A keď ich z okna odstránim aj štyroch, o malú chvíľočku sú tam ďalší... Vôbec netuším, ako ich mám odstrániť alebo aký prostriedok na to.. Vopred ďakujem za odpovede.. :)
sosak
13.06.16,15:52
lujza.j
13.06.16,15:59
To nie je on....
Saffire_die_Nevers
13.06.16,16:04
Bolo písané, že nelieta.. a toto, čo mám doma, to lieta.. a je to trošičku menšie a nemá to až také nohy.. :/
sosak
13.06.16,16:15
Pozri si doma potraviny, ako ryža, káva, fazuľa, proste všetko, čo je balené. Hádam sa toho chceš zbaviť.
lujza.j
13.06.16,16:17
Ja si myslim,ze to nie je bytova chrobac....skor,ze to doleti z vonku....mala som ale iba jeden kus....viem,ze vysavace maju vselijake klapky...aby neslo von co je v sacku...ale moze sa stat...ze sa podari....
Saffire_die_Nevers
13.06.16,16:18
Potraviny som pozerala a práveže tam som nenašla nič, no budem to musieť všetko znova skontrolovať.
lujza.j
13.06.16,16:22
Myslim,ze toto nie je potravinova pliaga....
Saffire_die_Nevers
13.06.16,16:27
Je možné, že to kocúr doniesol dnu? No nedávno sme ho striekali sprejom proti kliešťom, tak naozaj netuším..
Tweety
13.06.16,16:32
Máš v potravinovej skrinke fazuľu? Zdá sa mi, že ju má rád. Niekedy dávno sme ho v nej mali,. Neviem, či je to správny výraz ale nadávali sme mu pilus.
Žabinka
13.06.16,16:42
mne sa toto na zrniara tiež nepodobá.. nedá sa priložiť ostrejšie foto?
Saffire_die_Nevers
13.06.16,16:48
Skúsim priložiť lepšiu fotku, no obávam sa, že mobil to lepšie neodfotí :/
Saffire_die_Nevers
13.06.16,16:59
Ako som si myslela.. fotky odfotilo nekvalitne a rozmazane.. z akéhokoľvek uhla.. :/ a opäť ich je plné okno..
Saffire_die_Nevers
13.06.16,17:14
Fazuľu nie, v potravinách nie je..
vicktor
14.06.16,08:34
No ked nie je v potravinach, moze to vyliezt z kvetinaca - nepresadzovala si kvety pred casom do novej zeminy?
afrikánka
14.06.16,12:48
A nedostávajú sa ti dovnútra zvonku? Píšeš, že sa objavujú na okne, otvor a prezri rámy, taktiež skontroluj fasádu, či tam nemajú dajakú množiareň-hniezdo. Nikdy som taký hmyz nevidela...Ak máš odvetrávací otvor osadený na obvodovom múre, prezri aj ten...
Saffire_die_Nevers
14.06.16,14:29
Hm, to áno.. presádzala som kvety a dosypovala hlinu do kvetináčov.. najviac kvetov mám v obývačke, no tam po nich nie je ani stopy..
Saffire_die_Nevers
14.06.16,14:35
Ďakujem za tip... dnes to všetko určite pozriem, chcem sa toho už nadobro zbaviť..
afrikánka
14.06.16,14:45
Až odhalíš pôvod tej chrobače, daj vedieť...som zvedavá čo a ako a odkiaľ...Držím palce!
Saffire_die_Nevers
17.06.16,15:14
Pôvod som nezistila.. No pred dvomi dňami som sa tak naštvala, že som schytila sprej proti blchám a kliešťom, ktorým pravidelne striekam kocúra.. a nastriekala som tým celé okno.. Akosi to pomizlo.. Na žiadneho som odvtedy v spálni nenarazila.. Trošku ma to teší, no podvedome čakám, že o pár dní sa to tu objaví znova..