sybila3
21.06.06,15:12
Ahojte, chcela by som sa opýtať, keď dávam osobnú spotrebu, do členenia dph dávam bez vplyvu na dph alebo uvádzam len celú sumu bez dph?
dík
marcela76
21.06.06,13:42
neviem či som ťa dobre pochopila, v JU dávam osobnú spotrebu kompletne do neovlyvnujúce ZD, t.j. celú sumu s dph. V PU dávam celú sumu s dph na ostatné záväzky voči spolčníkom v analytike podľa jednotlivých spoločníkov, a potom úhradu toho záväzku (zväčša v hotovosti do pokladne)
sybila3
21.06.06,13:48
Asi som to zle vysvetlila, potrebujem len vedieť či dávam len sumu celkom, alebo výčislim aj dph na výdavkovom doklade a v členení zadám členenie bez vplyvu na dph. Proste či dám napr. 100, dph 19, spolu 119 a čl. bez vplyvu na dph. Alebo dám len 119,- suma celkom a tiež členenie bez vplyvu na dph?
Neviem, či to zrozumiteľne píšem?
Paula
21.06.06,13:48
neviem či som ťa dobre pochopila, v JU dávam osobnú spotrebu kompletne do neovlyvnujúce ZD, t.j. celú sumu s dph. V PU dávam celú sumu s dph na ostatné záväzky voči spolčníkom v analytike podľa jednotlivých spoločníkov, a potom úhradu toho záväzku (zväčša v hotovosti do pokladne)

pohľadávky voči spoločníkom.........oprav si to :)
sybila3
21.06.06,18:29
Robíte v Money S3? Takto aby som vysvetlila čo chcem. Dostala som doklady, ktoré som zaúčtovala do réžie. Potom si majiteľ zmyslel, že by to tam nemalo byť, že nech tie doklady zruším. Lenže zrušiť sa nedali, lebo každý mal už svoje číslo, tak som opravila len predkontáciu z V réžia(výdaj réžia) na V osobné (výdaje osobná spotreba) a dala som členenie dph, že bez vplyvu dph.
A chcela som len vedieť či tam malo byť napr. 100, dph 19, celkom 119 alebo
pri osobnej spotrebe stačí, keďže nejde do dph , len celá suma 119 a neuvádzať dph. dúfam, že už je to zrozumitelnejšie, týka sa to JU.
V PU som ešte osobný vklad nemala. ďakujem
Ľuba
22.06.06,07:26
Dáš to jednou sumou 119,- do nulovej sadzby DPH, bez vplyvu na DPH.
sybila3
22.06.06,07:48
Aj som si myslela, len som to chcela mať potvrdené. Inak dík moc za pomoc. čau
sybila3
22.06.06,08:01
Osobný vklad podnikateľa dávam P VKLAD - príjmy vklad podnikateľa.
Je to dobre?