Shrekula
14.06.16,16:47
Ahojte, mám takúto otázku a dosť ma zaráža drzosť poisťovne. V januári som dočasne odhlásila na 3 roky auto a doklad o odhlásení som zaniesla do poisťovni, kde som sa samozrejme uistila, či je to v poriadku a či ešte potrebujú niečo k tomu. Pani mi povedala, že nie, a ja celá spokojná som to nechala tak. Teraz po 4 mesiacoch mi prišiel z poisťovne papier, že im dlžím poistné za toto obdobie a mám im doplatiť až do 17.5., kedy bol môj manžel druhý krát v poisťovni, pretože požadovali od nás splátku, tak im to bol opätovne osvetliť, že auto je odhlásené, a že majú o tom doklad. Tak ako to je, majú právo odo mňa vymáhať to poistné aj napriek tomu, že majú doklad od polícii? To potom fakt kade chodím po úradoch aby som si všade pýtala potvrdenie, že som im daný doklad nechala, aby ma potom po rokoch nenaháňali kvôli nedoplatkom.
Mila123
14.06.16,14:48
ktorá poisťovňa?
misoft
14.06.16,14:52
Nakluš do poisťovne s papierom o odhlásení (dočasnom) z evidencie. Vysvetli im, že nič platiť nebudeš, nakoľko vozidlo bolo riadne odhlásené a tento stav bol poisťovni včas nahlásený. Pokiaľ máš i doklad o tom, že to zaevidovali a i naďalej budú vyžadovať nedoplatok, pohroz poisťovni, že ich postup dáš preveriť tu https://www.slaspo.sk/kontakt a vyvodíš voči poisťovni patričné právne kroky.

P.S. Mám také tušenie - Kooperatíva, alebo Generali......
Shrekula
14.06.16,15:26
Vďaka za radu,poisť. Wustenrot. Asi všade jednajú so svojími klientmi rovnako, ako som už poučená, nabudúce bez potvrdenia o prevzatí dokladu neodídem.
misoft
14.06.16,15:36
Máš aspoň ponaučenie - všetko si nechať potvrdiť a potom im to o hlavu otrepávať.....
A na Wustenrot som zabudol - tiež jedna z tých.....****