emil55
14.06.16,21:12
Ahojte,
chcel by som sa informovat ako prebieha evidencia na urade prace a to konkretne: Kedy mi stanovia termin hlasenia sa na urade prace? Stanovuju ho hned pri prvom nahlasovani?
Pytam sa lebo, by som chcel ist na kratku dovolenku a tak chcem vediet, ci uz hned v prvy den nezamestanosti to budem vediet.
2 Otazka: ak koncim v praci k 1. mozem prist na urad o jeden den skor alebo 1. je najskorsi mozny termin?
3. Otazka: ake je momentalna periodicita hlasenia sa na urade? Podla zakona, si to stanovuje urad sam, chcem teda vediet ako je to v praxi.
Vopred pekne dakujem.
Xanti
14.06.16,21:15
1. áno, vždy dostaneš termín dalšej návštevy na UP, po nahlásení je to návšteva kvôli papierom, potom návšteva kvôli školeniu ..a potom návšteva pravidelná
2.do 7dní samôžeš evidovať na UP po skončení PP bez toho aby si musel čosi doplácať do ZP
3. 1xmesačne ak máš dohodu a predkladáš potvrdenia o príjme
1xza dva mesiace
a tiež sa stanovujú individuálne
ivka70
15.06.16,06:45
1. Uz pri evidencii budes mat stanoveny dalsi termin, kedy a kde sa mas hlasit.
Ale moze sa stat, ze ti poslu mimo terminu SMS alebo pisomnu vyzvu, ze sa mas dostavit na pohovor do 2-3 dni. aj taku vyzvu musis akceptovat.

2. mas cas do 7 dni, vtedy stale budes evidovany od nasledujuceho dna po skonceni PP

3. mala a individualne, priklad 1.6. evidencia, 8.6. prinesienie papierov, ktore bolo treba doplnit, dalsi termin 15.8.