crazynka71
15.06.16,06:51
Ahojte,

tak robím učto firme s.r.o. ktorá neni plátca DPH.mesačne im chodí faktúra od google írsko v sume 16 € neni tam DPH.popis: google apps : využitie a je tam veta na konci: Služby sú predmetom reverzného vyúčtovanie - DPH účtuje príjemca podľa článku 196 SmerniceRady 2006/112/ES. to znamena čo??a ako mam este tuto fakturu uctovat?
taiko
15.06.16,06:54
Ja viem, ze je jednoduchsie iba strelit otazku, ale co tak najprv preluskat poradu, ci sa niekto na nieco podobne nepytal ?
http://www.porada.sk/t222180-ako-uctujete-faktury-od-google-za-reklamu-google-adwords-pre-ucely-dppo-a-dph.html
http://www.porada.sk/t196778-faktura-z-google-adwords.html
http://www.porada.sk/t170560-google-adwords-a-faktury-do-uctovnictva.html
http://www.porada.sk/t139064-google-faktura.html

Nechcem Ta poucovat, ale co sa tej smernice europskej rady tyka, je to jedna zo zakladnych zalezitosti, ktore by si mala ovladat, ked uctujes so zahranicim
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2006:347:0001:0118:cs:PDF
crazynka71
15.06.16,07:04
to mi doniesol teraz kamarat prvykrat lebo zacal min.rok podnikat a do teraz som s tym nerobila,tak to nemam ani odkial vediet..a je to suma 16 € mesačne tak či sa to tam netyka iba nad nejaku sumu alebo tak..ale dakujem za odpoved,zajdem na danovy to bude najistejsie..
taiko
15.06.16,07:07
temy co som spomenul nepomohli ?
crazynka71
15.06.16,07:16
V komentaroch tu som našla toto:
1. DF od Google, platíš ty, peniaze odídu z účtu------ samozdanenie

2. OF od Google, dostaneš peniaze ty na účet - vystavíš faktúru podľa ich oznámenia o výške provízie, dávaš do súhrnného výkazu

tym padom mna by sa mal tykat 1. lebo je to došlá faktúra za ktorú platíme my,teda samozdanenie a nemusi sa nikde registrovat..chapem to spravne?
TomasBugiy
15.06.16,08:14
A je kamarát aspoň registrovaný pre DPH (registrovaný pre DPH neznamená automaticky platiteľ DPH)? Pretože ak nie, tak porušil zákon on aj Google. On preto, že sa pred prijatím služby z EÚ (Google sídli tuším v Írsku) mal registrovať na DÚ pre DPH (§7a) a Google tým, že mu nemal, čo fakturovať bez DPH, keď im IČ DPH nedodal.... Vec sa má tak, že za každý mesiac, v ktorom prijal faktúry od Google mal podať daňové priznanie DPH a zdaniť túto službu slovenskou DPH.
KOHE
15.06.16,13:25
musí sa registrovať podľa § 7a zákona o DPH ak nie je registrovaným platiteľom DPH, ak je dodávateľ služby z iného členského štátu

Musí podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca v ktorom vznikla daňová povinnosť (§ 78 ods. 3 zákona o DPH) a prijatú službu zdaní 20 % DPH (r. 11 a r. 20 DP)


§ 7a zákona 222/2004 Z. z. o DPH:

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

(3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odseku 1 alebo 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň.
crazynka71
15.06.16,13:27
aano aano uz vieme..dakujem :)