ada96
15.06.16,17:01
Chobot
15.06.16,15:05
more a piesočné pláže s koralovými útesmi
misomiso
15.06.16,15:12
Dobre restauracie.
misoft
15.06.16,15:15
Robíš prieskum, alebo marketing? S tým choď niekde inde rozumy ťahať! Ešte jedna otázka rovnakého štýlu - budeme to považovať za SPAM = vylúčenie!
bodliak
15.06.16,15:50
Príliv a odliv nevynímajúc!
misoft
15.06.16,16:55
...a piňakoláda a vychádzajúce a zapadajúce slnko + zopár "turistov" z člnov.....:D:D:D
Consultix
15.06.16,16:58
Kupna sila. To mi chyba. (Nielen moja vlastna, ale spotrebitelov vseobecne...)
Vies s tym nieco spravit?
misoft
15.06.16,17:05
Bude istotne vedieť.... položí ďalšiu "múdru" otázku.....
arizona
15.06.16,17:21
Mne chybaju prave slovenske vyrobky a hlavne slovenska zelenina a ovocie.
A tiez kvalitne potraviny :-(
misomiso
15.06.16,20:12
Slaba kupna sila? Na Slovensku?? Co ti klienti malo paltia?
Consultix
15.06.16,20:18
misomiso: Zjavne si nepochopil podstatu mojho prispevku. Myslienka bola o niecom uplne inom, nie o mojom osobnom financnom prospechu. Nie som tak ubohy, aby som to riesil na porade (ak by som mal dovod a zaujem to vobec riesit)... A taktiez tu neriesim osobne invektivy :)
buchač
15.06.16,20:30
Čo máš furt s tými reštikami ... ?
Veď si nájdi pár vyhovujúcich a budeš v kľude.
Alebo si var sám...
Posledná varianta je chlieb s masťou a cibuľou...
kopretinka
15.06.16,21:02
na slovenských poliach sa stavajú automobilky a diaľnice........
taiko
16.06.16,06:12
misoft, ved neuviedla zatial ani nazov firmy, ani nazov vyrobku. Mozno chce len napad na podnikanie
arizona
16.06.16,07:26
tiez si myslim. Alebo sa len nudi .-)
misomiso
16.06.16,07:32
Ano, na to som zabudol. Dialnice sa stavaju vsade na svete, ale zalezi na tom, akym sposobom sa hospodari na tom zvysku pody. Vsade je to dnes coraz horsie, ale u nas je to extra zle. V tzv. BIO obchodoch sa presusa zopar "konzerv" z nemcka, ale nic cerstve.
misomiso
16.06.16,07:40
Mam zopar, ale su od seba vzdialene cca 250 km. A su dost drahe.

Mne uz naozaj netreba casto chodit do restauracie, lebo som zmenil stravovanie. Varit si nevarim, na to nemam velmi cas, ale ak sa mam najest zle, tak si pokojne zamesam surove vajce s tvarohom, do toho olivovy olej, chilli, trocha soli a posekanu rukolu alebo nahrubo postruhanu mrkvu. Je tam vsetko, bielkoviny, zdrave tuky, vitaminy aj vlaknina. Dokonca, mi to aj chuti.

Napriek tomu by som sa rad obcas aj rad najedol v restauracii, ak som napriklad na ceste aebo v meste. Ponuka je zalostna, co sa tyka kvality. Vsetko iba vyprazane, presolene, nie velmi chutne. V 95% restauracia hra hlasna hudba z radia a taha tam cigaretovy dym z kuchyne. Uz ani nehovorim o tom, ze obcas sa k nam pozve nejaky zahranicny partner aby sme mu ukazali Bratislavu.

Na tomto poli je u nas este vela co robit a tu ma moznost sebarealizacie kazdy, kto chce podnikat a nema "do coho pichnut".
misomiso
16.06.16,07:43
Toto naozaj nebola osobne invektiva, aspon to nebolo tak myslene. Ja iba dumem nad tym, ako to moze na Slovensku chybat kupna sila. Jazdi tu viac Cayennov ako kdekolvek inde a co sa tyka vacsiny obyvatelstva, ich financna situacia sa zlepsuje radikalne.
Consultix
16.06.16,07:54
Vyznelo to tak, ale pohoda. nevyhoda pisaneho slova :)
Na jednej strane mas pravdu, ale bohuzial sa to tyka len casti obyvatelstva. Ta druha strana mince je o chudobe. A ta je tu tiez celkom "zastupena"... :(
Oliwa
16.06.16,07:59
Chudobných je viac ako Cayennov.
BXLmiami
16.06.16,08:16
Tak ale my pod Jaguár rovno najurodnejšiu Nitriansku oblasť :-))
BXLmiami
16.06.16,08:20
Slušnosť.
kopretinka
16.06.16,08:30
v BA minimálne dve miesta,kde sa dá dobre najesť v príjemnom a zaujímavom prostredí
http://www.ukubistu.sk/
http://www.foxford.sk/

http://www.kolibazerucha.sk/
misomiso
16.06.16,08:46
To je tak vsade na svete. Ale dve veci ma presvedcili, ze uz sa "mame dobre". Jednak - uz aj v malych mestach nastal problem s parkovanim, ulice su plne aut a vozovy park sa na pohlad nijeko nelisi od toho, povedzme v Rakusku alebo vo Francuzsku.

Po druhe, skuste predat akykolvek zanovny (alebo hoci upone novy, nevybalny) spotrebic na inzerat. Vysavac, TV, mikrovlnku, cokolvek. Nikto vam ani len nezavola. Nikomu to ani nestoji za ten telefonat a cestu k vam, ako ma usetrit par desiatok Eur, rovno ide do Nay a kupi novy. Toto sa velmi zmenilo, pred par rokmi ludia predavali a kupovali este aj pracky a lyze na inzerat.
misomiso
16.06.16,08:51
Diky, U Kubistu vyzera zaujimavo, skoda ze tam nie je kde parkovat. Foxford poznam, su mi sympaticki. A koliba pre mna nie je, Kolib ja inak u nas pomerne vela.

Ale aj tak vidim priestor pre podnikanie. I Kubistu musus dat 25 EUR ak ches aj kavu alebo dezert, stale je tu priestor na to ponuknut slusne jedlo a prostredie do povedzme 10 - 15 EUR.
misomiso
16.06.16,08:53
Ano, ked so isiel okolo, tak to je na zaplakanie. Uz teraz iba aby naozaj zamestali nasich ludi, lebo sa ozyvaju hlasy, ze aj tak nebudu mat koho a budu musiet vozit Rumunov a Ukrajincov.
arizona
16.06.16,09:08
suhlasim s BXLmiami, skoda tej urodnej pody. Ale na druhej strane,posledne roky sa ine na poliach ani nepestuje,ako repka olejna, co je na zaplakanie,ta ludi nezasyti...ale hlavne, ze su na nu dotacie z eurofondov :-(
kopretinka
16.06.16,09:46
Teplé kubistické zeleninové jedlo 8,90
Polievka dňa 2,90
Koláče 2,90
cca 15
kávu som nenašla v lístku,ale ja som tam pila vodu s citrónom a zázvorom....
misomiso
16.06.16,09:57
No tak dobre, bezim vysksat. Ale vo vztahu k tejto teme: Ake je pokytie takychto dobrych restauracii u nas? Takmer nulove. Aky je potncial pre novych podnikatelov? Obrovsky.

Ak sa najde nieco naozaj kvalitne, tak sa o tom pise vo vsetkych mediach a potom stojite aj 40 minut v rade na zmrzlinu, ako napr. v Koune. Je zaujimave, ze sa nasla jedna podnikatelka, ktora vie spravit kvalitnu zmrzlinu (teda musi to ist), ale nenaslo sa ich viac.

Ja tvrdim, ze je takmer jedno, v com na Slovensku zacnete podnikat, lebo vsade mate velky potencial. Vsetky sluzby su u nas z 50 - 90% poskytovane lajdacky a nekvalitne. Ak to dokazete spravit lepsie, nemozete mat problem.
BXLmiami
16.06.16,10:05
Ako so stromami,kto by ich sadil,ked platia rúbanie.Co tam po vnučatách,že ano.
Oliwa
16.06.16,11:16
Hlásia sa aj Maďari... tí to majú bližšie ako Rumuni a Ukrajinci.
fortunka
16.06.16,11:35
tak neviem, ja nemam problem zohnat si domacu zeleninu /ovocie... ani maso. Len treba hladat, najst svojho dodavatela.. rozpravat sa sem-tam. Ale je s tym viac namahy ako skocit do Billy a tesca, to je fakt.
Mila123
16.06.16,12:15
že by západný múr Jeruzalemského chrámu?
arizona
16.06.16,12:21
a usluznost voci zakaznikom,hlavne v sluzbach a obchodoch. Preto nechodim rada do velkych obchodov,ked vidim tie zdute predavacky srsiace neochotou a lahostajnostou. Radsej chodim na okoli do malych dedinskych,pultovych predajni,kde si vazia a ctia kazdeho jedneho zakaznika.
misomiso
16.06.16,12:30
No to je teda extra viac namahy. Napriklad mne zasadil jeden sedliak spaldu az pri Prahe. Cakam na zatvu. Tu na Slovensku sa nikomu vraj neoplati alebo nechce a tych par hektarov maju skupenych Nemci priamo na koreni, peniaze vopred a potom cakaju s autom pri kombajne.
fortunka
21.06.16,10:35
no dobre.. ale to asi bezny clovek si nedava sadit spaldu.. vacsinou je dopyt po masa, vajciach, zelenine, ovoci... teda ja nepoznam takeho co by si daval sadit taketo veci ;)
lujza.j
21.06.16,10:37
Uz "poznas":D
fortunka
21.06.16,11:04
:D
vicktor
21.06.16,13:06
... a mlade tahitanky hore bez, co by boli ochotne aj za bizuteriu