matthiew7
15.06.16,18:30
Sused si bez môjho súhlasu natiahol na môj plot tieňovku, má na to právo? Urobil to bez môjho súhlasu. Strpčuje mi život aj tým, že mi stojí s jeho autom pred domom, nakolko on má anglický trávnik a nechce si ho pokaziť. Vysadil som si teda kríčky, ktoré mi ostrihal a povedal, že je to verejné priestranstvo, čo má pravdu, ale prečo má on pred domom parádu a ja tankodrom? Dohoda s ním je nemožná a nesutále sa vyhráža právnikom. Má na to právo?
marleau
15.06.16,16:31
Keby to bolo pri Žiline, tak som ochotný "opáčiť" mojimi pneumatikami "jeho" trávniček na cudzom pozemku.
faro1
15.06.16,16:47
Na tvoj plot nemá bez tvojho povolenia právo nič naťahovať. Ak máš nejakého známeho, čo vlastní nákladné auto, tak sa s ním dohodni, aby s ním prešiel po anglickom trávniku, je to tiež verejné priestranstvo.
buchač
15.06.16,16:53
...a TY, človeče boží, si nevieš dať s chrapúňom rady ?

Keby pred mojim domom niekto ostrihal kríčky a vedel by som, že kto je vinník ? Manželka by mu zubami krčnú tepnu vyrvala a nie, aby som sa ja ešte musel realizovať...;)

Tieňovka by asi aj sama od seba spadla ...
misoft
15.06.16,16:54
A) Plot - siahol na tvoj majetok - písomne ho vyzvi na odstránenie.
B) Verejný priestor - keď on parkuje pred tvojim, zaparkuj pred jeho. Ak bude vyskakovať - tak len sucho konštatuj "Taký istý verejný priestor ako pred mojim domom, je aj pred tvojim. Inak - kríčky - vysadil si na verejný pozemok bez zvolenia vlastníka pozemku - tam by si "narazil", ale pokiaľ si vybavíš "povolenie" z obecného/mestského úradu - tak sused už bude poškodzovať TVOJ majetok (kríčky), ktoré so zvolením vlastníka pozemku si vysadil. A to by si riešil cez úrad... prípadne, ak by bola škoda väčšia ako 266€ - tak i TO pre poškodzovanie cudzej veci. A to by mu asi hrebienok rýchlo spľasol.....
kukučka
15.06.16,17:02
jasné že nemá, slušný človek sa opýta či môže. Ostrihal ti kríčky? Ty mu ostrihaj tieňovku, postav sa mu so svojím autom na jeho anglický trávnik a pýtaj si adresu jeho právnika. O pol roka nám napíš, kto dal prvú facku a kto trestné oznámenie.
arizona
15.06.16,17:27
Nema pravo na tvoj plot tu siet natiahnut. Ale vzhladom k tomu, co pises, by som bola na tvojom mieste rada, ze ho nevidim a nenamietala by som.

A parkovanie? No, ved je to verejne priestranstvo,ako tvrdi sused, takze mu parkuj na oplatku aj ty jemu na jeho travnicku...
matthiew7
23.06.16,15:35
Vyzval som ho o odstránenie ale nič sa nedialo, zvesil som mu to teda sám a on zase zavesil.......a takto sme sa hrali celý týždeň......dať mu to dole a skovať by asi nebol dobrý nápad, takže mi iné nezostáva len obrátiť sa písomne na dáku inštitúciu, ale na akú? Menší problém je v tom, že dotyčný je colník a vraj má kopec známych na polícii, takže ozaj neviem, kam z konopí, matka je už z toho na prášky.
misoft
23.06.16,15:40
Hele: začni si monitorovať svoj priestor a majetok (plot). Ak namontuje tú svoju "nadstavbu" - žaloba pre opakované poškodzovanie veci. A nepomôže mu ani polícia, pretože ak budeš mať video záznam, ako lezie na TVOJ plot a montuje svoje čudo na TVOJOM plote, tak kamaráti radšej budu hubu držať.
buchač
23.06.16,16:41
matthiew7 (Dnes 18:35) Menší problém je v tom, že dotyčný je colník a vraj má kopec známych na polícii, takže ozaj neviem, kam z konopí, matka je už z toho na prášky.
====================
Policajti sú policajti...obrátil by som sa priamo na prokuratúru, kde by som dal žalobu...a to by už začali trochu iné fofry.

Nič nedáš ani za to, že by si sa posťažoval (písomnou formou) priamo na colný úrad, jeho nadriadenému.
Toto konanie nemá síce opodstatnenie v zákone, ale snáď si mladý uvedomí, že nemôže skákať len tak láry fáry...


Mimochodom...ono by sa dalo aj inak znepríjemniť život ... napríklad budeš páliť konáriky vedľa plota a "nedopatrením" zhorela aj tá clona. ;)
Ale pýtaj sa sám seba. ...."Má to význam ???"

Ty urobíš jedno a dilino Ti to vráti dvojnásobne....
korela
23.06.16,18:42
Prečo to tam mermomocou stále vešia? Čo tam máte na pozemku?
misoft
23.06.16,19:49
Možno colník nechce, aby matthiew videl, koľko šmeliny má doma...a aké kšefty robí.....