vranska
21.06.06,17:09
P.Mihal, alebo niekto kto viete poradit
prosim Vas, mám takýto prípad rocneho zuctovania a nie som si ista, ktory typ tlaciva mame podat.

Ide o advokata, ktory v case od 1.1.2005 - 18.1.2005 vykonaval svoju zivnost na vykon advokatskej cinnosti ako SZCO, z ktorej mal aj prijmy prevysujuce 43095. Od 18.1. takisto vykonaval advokatsku cinnost, ale ako konatel sro.Ako konatel nepoberal ziadne prijmy. Do zdravotnej poistovne vsak odvadzal nadalej poistne, a to dobrovolne, cize ako samoplatitel, no poistovna ho nadalej povazuje za SZCO, lebo advokati sa do tejto skupiny zaraduju (zivnost na vykon advokatskej cinnosti musia mat ako FO).Zaroven je aj konatel v inych spoločnostiach, ale ani v 1 pripade z vykonu konatela nepobera ziaden prijem. No a na zaver je clen dozornej rady. Spolocnost, v kt.je clenom bola zalozena v 12/2005 a vznikla v 1/2006, odmena mu podla pravnych zmluv plynula od 12/2005-teda od zalozenia spolocnosti. Prva odmena mu bola vsak vyplatena v mesiaci 4/2006 (za mesiace 12/2005-4/2006), kedy sme sa zaregistrovali v ZP ako platitelia, utvrdili sme si tento postup na ZP, kde nam povedali, ze prvy vykaz platenia preddavkov ma byt za mesiac 4/2006, pretoze až v tomto mesiaci boli 1. krat pripisane prostriedky na ucet clena dozornej rady( bola ale vyplatena odmena za 12/2005-1/2006 naraz). Patri aj taketo vyplatenie odmeny do rocneho zuctovania?
Ktory typ mame podat?
Dakujem pekne.