matocv
16.06.16,08:44
Ahojte, pracujem na centrálnom velíne a môj nadriadený chce, aby som bol stále v montérkach. Pýtal som sa nášho bezpečnostného technika a on povedal, že v prípade keď idem na pec, to jest asi raz za týždeň, musím mať na sebe prilbu, okuliare a pevnú obuv. Tieto OOPP mám po ruke a v prípade, že idem von si ich aj dávam. Ale nadriadený stále vyžaduje aby som mal nonstop na sebe monterky - pre prípad, že ma niekam vyšle - čo sa nestáva - pretože na mojom pracovisku musí nonstop niekto byť. Prosím poradte mi, pretože ide leto a už teraz je mi v monterkách dosť teplo.
Tweety
16.06.16,06:46
Rozhodni sa sám ale nedodržanie príkazu môže byť aj porušením PD.
ivka70
16.06.16,06:48
Nadriadeny moze vyzadovat pracovne oblecenie, ak ho tvoja pracovna pozicia potrebuje a ma definovane (a mas ho aj nafasovane).
Poziadaj si na leto letnejsiu verziu monterok, alebo si dohodni ine oblecenie.
Ak to nadriadeny nezmeni, ostava ti len nosit pozadovane monterky.
Žabinka
16.06.16,06:56
alebo zmeniť zamestnanie..:rolleyes:
matocv
16.06.16,09:44
Tažke ak mam v náplni práce napísane, že mam chodiť na pracoviská kde sú požadované monterky (na mojom pracovisku nie su ale v náplni práce mám popísané kadečo). Musím ich mať. Ak som to pochopil zle opravte ma. Dakujem za odpovede.
ivka70
16.06.16,09:49
Ak to tvoj nadriadeny vyzaduje, tak ano.
Ak sa s nim nedohodnes inak.
pepsikova
16.06.16,14:50
.."nadriadený stále vyžaduje"...som ťa citovala-to znamená, že ťa už viackrát upozornil, že tie potvorské monterky máš mať oblečené, lebo si v práci..nabudúce ti oznámi, že ti šáhne na prémie a k tomu dá nedodržanie príkazu nadriadeného a porušenie pracovnej disciplíny..stojí ti to za to?..keď tie monterky dva-tri krát vyperieš na 90 stupňoch, budú také tenké, že v nich ti teplo nebude...a možeš si ich aj vyhrnúť-keď ťa nevidí..
sosak
16.06.16,15:07
Aj centrálny velín je pracovisko a nie obývačka. Pracovné oblečenie - montérky si dostal od zamestnávateľa a musíš ich používať aj keď je ti v nich teplo. Tvoj nadriadený má právo od teba vyžadovať, aby si v práci nosil montérky.
matocv
17.06.16,10:44
No máš pravdu, keby som dnes nastúpil na pozíciu, ani by som sa tým nezaoberal a šupol by som do montérok, v zmysle "Čo oko nevidí to srdce nebolí". Ale, robím tam už 6 rokov a závod funguje od 72, a to že som v civile je nepísaná výhoda mojej pozície do začiatku (preto vyhradili aj zonu bez OOPP, po ktorej odchádzam a prichádzam na pracovisko). Takže aby som to zhrnul: Rušenie výhod zamestanca bez dôvodne a bez akejkoľvek kompenzácie, je podľa mňa len prejav arogancie a bezohľadnosti.
vicktor
17.06.16,12:33
A co ten nadriadeny - nosi monterky?
Monterky si nafasoval sluzobne? Potom to ber pozitivne, usetris si vlastne oblecenie.
sosak
17.06.16,12:48
Ako som pochopil, tak v náplni práce máš aj vstup na pracoviská, kde je predpísaný pracovný odev - montérky. Nerieš, či na tieto pracoviská ideš raz za čas. Máš to v náplni práce. Choď na personálne oddelenie, a požiadaj o zmenu náplni práce, alebo požiadaj technika BOZP o písomné vyjadrenie o tom, že na tvojom pracovisku nie je povinné nosenie pracovného odevu a potom by si mohol s týmto oponovať tvojmu šéfovi. Inak neviem, čo by si robil v prípade nejakej havarijnej situácie, či by si mal čas sa dodatočne prezliekať, keď máš okamžite, alebo v časovom limite reagovať na danú havarijnú situáciu. Inak dôvodiť, že ti je v montérkach teplo je scestné, čo majú robiť robotníci pri peci. Ty si môžeš aspoň pustiť ventilátor.
Ing. Ľubomír Janoška
17.06.16,12:53
Ak nemáš v náplni práce rokovať s externistami, zmluvnými partnermi, vybodni sa na to a šetri si súkromné oblečenie. Ak máš v montérkach podávať kávu návšteve, buď sa ospravedlň, že to je taká vaša uniforma alebo upozorni šéfa, že sa to nehodí.
sosak
17.06.16,15:50
Ešte by ma zaujímalo, či ten istý problém majú aj tvoji kolegovia, spolupracovníci, s ktorými sa striedaš na zmeny.
Terezia13
17.06.16,16:57
ak to vyžaduje nadriadený, montérky musíš mať, dnes je to v podnikoch už úplne samozrejmé, niekde majú dokonca farebne rozlíšené aj jednotlivé výrobne alebo časti výroby, jednoducho na to si musíš zvyknúť
kukučka
17.06.16,17:43
Ak si na to sám neprišiel, prečo si sa nepýtal šéfa na dôvod? Iné problémy s ním nemáš? Žeby to bolo tým, že myslí na tvoju bezpečnosť?
Ešte by to mohlo byť aj tým, že nemá nič iné na starosti, je to zlomyseľný buzerant a úmyselne zvyšuje firme náklady, tie montérky šije jeho švagriná. Chlape, spamätaj sa.