JanaKoval
16.06.16,10:25
Dobrý deň, ak máme v pracovných zmluvách výplatný termín najneskôr do 15. dňa nasledujúceho mesiaca, znamená to? Na mojom účte pripísané 15. dňa nasledujúceho mesiaca, alebo odoslané z účtu zamestnávateľa najneskôr 15. ....
ivka70
16.06.16,08:35
Pri výplate mzdy formou zaslania na bankový účet je zamestnávateľ povinný zaistiť, aby suma určená na výplatu bola pripísaná na účet zamestnanca najneskôr v deň určený na výplatu (výplatný termín).
http://www.mojplat.sk/hlavna-stranka/pravo/praca-a-mzdy/praca-a-mzda/vyplacanie-mzdy

Kedze dnes su prevody aj medzi bankami v ramci jedneho dna, zvycajne je to ten isty den (odoslane aj prijate).
JanaKoval
16.06.16,09:21
Ďakujem, ale v jednom nesúhlasím. Mám účet v inej banke, výplaty posielali včera poobede, výplatu ešte nemám. Ak je 15. teho víkend, tak ju budem mať až v pondelok. Nestáva sa to občas, ale dosť často, že máme výplatu 16,-17. na účtoch.
Tweety
16.06.16,09:23
15. deň znamená, že už v tento deň musí byť na účte zamestnanca. Logicky ak sú banky oboch rovnaké, platba prebehne v jeden deň ale ak nie sú, prevod je potrebné urobiť skôr tak, aby bola platba výplaty 15 na účte.
ivka70
16.06.16,09:30
To ale skor bude problem tvojej banky, ak ide o prevod v ramci SK, vcerajsi prevod musis mat na ucte najneskor dnes, aj to len v pripade, ze prevod bol po poslednom prevode banky (je tam definovany casovy udaj, dokedy), inak je to v ramci toho isteho dna.
Mne sa t ostavalo pred zavedenim SEPA platieb, ale ptom som sice mala vyplatu k dispozicii az 16.-17., ale zauctovanie v banke 15. Dokazat banke, ze tam neboli, sa nedalo.