aladin
05.11.04,07:53
Jedna sa mi o nasledovnu vec, . Dali sme si nastriekat svoje logo (reklama) na panelak. Za vyuzivanie tejto plochy platime mesacne najomne . Avšak samotný nater na panelak (islo to cez niekoho kto ma výskove prace) na fakturoval za to že to tam nastriekal cca 50 tisic aj so zarukou tusim 5 či 6 rokov. Chcel bz som sa spýtať ci ciastku 50 tisic uctovať jednorazova do nakladov alebo royložit to na nejkake obdobie napr na obdobie zaruky (dovtedy to tam bude viditelne urcite) V podvojnom uctovnictve bz som to dal na 381 casove rozlisenie pocas tých 6 rokov , ale ako v jednoduchom úctovnictve.m Alebo to mam dat naraz do nakladov, resp výdavkov
aladin
09.11.04,10:35
Nikto z Vas asi nema reklamu na panelaku :-((
Luckasari
09.11.04,11:05
my síce nemáme reklamu na paneláku, ale podľa môjho názoru je to služba, ktorá bola pre vás vykonaná, a ja by som to zaúčtovala jednorazovo do nákladov
ja tam nevidím dôvod na časové rozlíšenie, ani v JÚ ani v PÚ - podľa mňa to nie sú náklady, ktoré sa týkaju piatich alebo šiestich rokov, podľa mňa je to niečo iné, ako keď nám napr. fakturujú poplatok za doménu, za obdobie 05.2004 - 04.2005, tu vidím dôvod na časové rozlíšenie, lebo tá doména bude aj takto k dispozícii, a v podstate každý mesiac dochádza k tomu, že je sprístupnená, ale vytvorenie takejto domény je jednorázová činnosť, znova by som to účtovala jednorazovo do nákladov,
takisto tento prípad, práca bola vykonaná, ten reklamný nápis tam je namaľovaný, a ľudia si ho čítajú, takže ja by som tie práce za namaľovanie dala jednorazovo do nákladov, a platbu "za prenájom reklamnej plochy" by som účtovala podľa mesiacov, ako mi to fakturuje prenajímateľ
emily
09.11.04,12:28
Pokiaľ to logo tam bude viac období, určite by som to dala na časové rozlíšenie.
aladin
09.11.04,12:47
Ja som preto uvazoval s casovým rozlisenim ... resp porovnal som to s nejakou formou ktora stala 150.000. Do tej formy viem urobit cca200 tisic odliatkov za cca 3 roky , takze tych 150.000 nakladov som rozdelil na 3 roky. Dovtedz sa bude pouziat ta forma. A myslel som tak isto budem postupovat aj s tým naterom... no ale fakt neviem co s tým... Ale zato dik za odpoved.