RomanBe
16.06.16,13:43
V skratke, bol som u zubára, kde som si vypýtal priepustku, bez problémov mi ju potvrdil a na 1/2 zmeny som sa vrátil do práce. Dnes som sa však dozvedel, že mi priepustka nebola uznaná, lebo to nieje tlačivo, ktoré vyžaduje personálna manažérka tu vo firme. Dozvedel som sa, že pani uznáva len priepustky na tlačive, ktoré si zoberiem z firmy. Má na takéto niečo vôbec právo, keď na oboch priepustkách bude aj tak to isté ? Ďakujem za odpovede.
Tweety
16.06.16,11:47
Zákon hovorí o potvrdení o vyšetrení a to máš. ALe aj o tom, že máš isté povinnosti, ak o prekážke vieš vopred. Zrejme si zamestnáv. o prekážke v práci neinformoval vopred a nemáš ju teda ani zamestnáv. podpísanú, takže problém bude asi v tom. Ale prakticky potvrdenka platí.
RomanBe
16.06.16,11:51
No ... zamestnávateľ bol informovaný asi týždeň vopred s tým, že mi bolo oznámené, že to nieje žiadny problém, o potrebe mať priepustku podpísanú vopred od zamestnávateľa som nevedel, resp. som s tým ani nepočítal, keď o tom nadriadený vedel. Ďakujem za odpoveď
veronikasad
16.06.16,11:54
Pokial vieš preukázať že si zamestnávatela vopred informoval o prekážke v práci, zamestnávatel nemá právo neuznať ti náhradu mzdy za dobu ošetrenia a vyšetrenia v zdr.zariadení len z dôvodu, že nie je potvrdená na priepustke firmy
ivka70
16.06.16,11:55
Nuz, tu priepustku si tym padom mal mat, firemnu, podpisanu. Asi o tom hovori vas interny predpis, s ktorym si oboznameny. To bude dovod, preco sa tvoje sprocesovanie navstevy lekara pers.managerke nepozdava.
Je problem si dat nadriadenemu priepustku podpisat a skocit k zubarovi si ju dat len potvrdit?
Lebo ty vlastne nevies preukazat, ze si nadriadeneho informoval a ze ta pustil. To preukazujes tou podpisanou priepustkou pred navstevou lekara - ak sa to da.
Pri nahlom probleme to samozrejme nemozes mat, vtedy informujes nadriadeneho inak (ako mate definovane)
RomanBe
16.06.16,12:04
Ďakujem za rady, pokúsim sa dohodnúť s nadriadeným a uvidím, čo z toho bude, dúfam, že mi ju podpíše a ja si ju len skočím dať potvrdiť.
veronikasad
16.06.16,12:20
Nie je dôvod aby si utekal s novou priepustkou k lekárovi, ak tá vystavená lekárom splňa všetky náležitosti ...