MiaMM
17.06.16,07:52
Dobrý deň. Chcela by som potadiť. Bývam v paneláku 9 rokov a nebol s plesňou žiadny problém. Pred 5 rokmi sused pod nami zateplil z vnútra krajné steny (sme rohové krajné byty).Od vtedy mi na tej strane bytu začali plesnieť steny. Sused zateplené steny nemá odvetrávané a preto si myslím že mu vlhosť vyráža hore a mne sa tvoria plesne. Problém je ešte v tom ze byt je na predaj a teraz tam už nikto nebýva. Ako to riesiť? Je mozné že problém plesne na mojej stene je z jeho zateplenia?
Nandrolon
17.06.16,12:55
Viac vetrat, prejde to samo
afrikánka
17.06.16,13:36
Áno je to možné v prípade, ak byt pod vami je napadnutý taktiež plesňami. Zatiaľ treba veľa vetrať, najlepšie prievanom. Výskyt plesní nie je o kúrení a nekúrení, ale vždy o vetraní a nevetraní!!!
Oliwa
17.06.16,13:42
Ak ste predtým ten problém nemali, tak určite. Zateplovať zvnútra je šialenstvo. Ideálne by bolo, keby sused strhol ten polystyrén zo stien a tú čiernotu, čo tam uvidí, dal do poriadku a až potom predal byt. Lenže nájdu sa ľudia, ktorí sú schopní toto "zateplenie" vydávať pri predaji bytu ešte aj za bonus...
Oliwa
17.06.16,13:43
No ak to trvá 5 rokov, tak ťažko... ani keby hneď zvesili všetky okná a dvere...:D
Ing. Ľubomír Janoška
17.06.16,13:51
Určite áno, je to kondenzovaná vlhkosť z jeho bytu. Rýchlo by som podal na stavebný úrad návrh na vydanie rozhodnutia o odstránení stavby (presnejšie časti stavby - zateplenia). Nech to dá do poriadku autor. S novým majiteľom by ste sa mohli naťahovať dlhé roky.
afrikánka
17.06.16,14:03
...súhlasím , ak sa dá podať návrh, alebo akákoľvek sťažnosť, tak čo najskôr. Ale nájde sa kupec na takýto byt ? Veď určite je zamorený pachom plesní !
Ing. Ľubomír Janoška
17.06.16,15:27
V lete sa dá vetrať, ako píše Oliwa, zvesiť všetky okná. Zápach sa odkladá na záver sezóny.