ffero
18.06.16,07:01
dobrý deň k 14.6. som ukončil VS, popritom pracujem do 30.6. na dohodu a od 1.7. nastupujem na TPP.. je potrebne sa nahlasit do socialky alebo do zdravotnej poistovne, alebo to urobi zamestnavatel? z uradu prace som odisiel asi po 5 minútach, keďže som nemal nervy na vypisovanie ziadosti s hlupymi otázkami.. vyplyva mi z toho nejaka sankcia??.. veľmi pekne ďakujem za odpoveď :)
avalik
18.06.16,05:12
Cital si etiketu porady? Pouzil si vyhladavac? Na VS si sa nenaucil ako sa vyhladavaju informacie na nete? O existencii web stranok tebou spominanych institucii si este nepocul?
bodliak
18.06.16,05:27
Prosím ťa, aká VŠ produkuje takto nesamostatných jedincov ? Právo alebo ekonómia ?
ffero
18.06.16,07:18
ak spavne citamtak tato stranka sa vola porada. vidim ze je tu vela milych ludi :).. hadaj z akeho dovodu som to tuna zavesil :) casoveho..ak na to nechces odpovedať odpust si komentar, dakujem :)
ffero
18.06.16,07:21
precitaj si komen pod prispevkom vyssie a nie neuhadol si nieje to je jedna z tych elektrickovych skol:).. ziadal som o jednoduchu info od niekoho kto sa v tom vyzna, bez toho aby som musel nabehnut na tie stranky.. that's all kamarat :).. vidim ze tato stranka ma od poradne daleko aspon co sa tyka respondentov :)
veronikasad
18.06.16,08:07
Na akú dohodu pracuješ?
veronikasad
18.06.16,08:14
V zdr.poistovni si povinný oznámiť ukončenie štúdia dňom štátnej skúšky. Na UP sa zrejme evidovať nebudeš. Ak je z dohody platené zdr.poistenie a pracuješ každý prác.den, nebudeš doplácať nič. V opačnom prípade si musíš doplatiť za obdobie od ukončenia štúdia do vzniku prác.pomeru ako samoplatitel z mín.vymer.zakladu.

SP riešiť nemusíš, pokiaľ si nebol prihlásený ako dobrovoľne poistená osoba. Po nástupe do zamestnania ťa tam prihlási zamestnávateľ.
ffero
18.06.16,08:33
Dohoda o brigadnickej praci studenta, pravdepodobne mi to upravia od 14.do 30.6. Keďže nemám status studenta.. Ale blizsie som sa nestihol informovat
veronikasad
18.06.16,08:37
Choď do ZP odniesť potvrdenie o ukončení štúdia, z DoBPS sa neplatí zdr.poistenie, pravdepodobne dinho budeš musieť zaplatiť ako ssmoplatitel
bodliak
18.06.16,18:11
"spavne citamtak", uff.
avalik
19.06.16,04:16
Etiketa porady:
Skôr ako napíšem otázku, hľadám či už rovnaká otázka na Porade neexistuje.
V otázke a popise uvádzam všetky relevantné detaily a informácie ktoré som si už o otázke naštudoval.
ffero
19.06.16,09:42
ďakujem veľmi pekne :)