Palo77
18.06.16,13:58
Dobrý deň, chcem sa opýtať či je tu niekto kto s tým má skúsenosti.Otváram novinový stánok a potrebujem nakúpiť cigarety.No nemám žiadnu predstavu o tom koľko by to mohlo stáť naplniť ho na začiatok aspoň tými najpredávanejšími značkami cigariet.Ďakujem za odpovede.
veronikasad
18.06.16,12:35
aké cigarety budeš nakupovať ? Môžem ti napísať nákupné ceny.

Určite si nechaj rezervu na tlač, lebo dodávatel ti nanúti aj tituly, o ktoré nemáš záujem. Musíš za ne zaplatiť a ak sa nepredajú, môžeš ich vrátiť v remitende
veronikasad
18.06.16,12:37
Veľké zásoby si robiť nemusíš, dodávatelia tabakových výrobkov majú rozvoz aj viackrát za týždeň ...
Palo77
18.06.16,12:39
a nevieš ako je to s cigaretami?aký obnos potrebujem na to prvotné naplnenie stánku?
Palo77
18.06.16,12:41
a dajú sa nakupovať aj na kusy alebo iba po kartónoch?
Palo77
18.06.16,12:42
na začiatok by som chcel len tie najpredávanejšie značky len neviem ktoré to sú.
veronikasad
18.06.16,12:51
Ja som účtovníčka, nie majitelka stánku. Ceny ti môžem pozrieť u klienta. Keď ani nevieš čo chceš predávať, to nie je dobrý začiatok podnikania.
Kolko chceš, resp. môžeš investovať do prvého nákupu ? Stánok je v meste alebo na dedine, na frekventovanom mieste ? Ceny cigariet sú všade rovnaké, preto ak máš v blízkosti nejaké potraviny, nepočítaj s veľkým odbytom ...
Palo77
18.06.16,12:58
je to v BA...o umiestnení obavy nemám...len nechcem na začiatok plytvať peniazmi na cigarety ktoré sa nepredajú...do cigariet som chcel dať na ten rozbeh okolo 300-400 eur
veronikasad
18.06.16,13:09
Nesranduj, s takýmto finančným kapitálom podnikanie ani nezačínaj. Veď zisk z cigariet je minimálny ... Karton cigariet stojí od 27-29€
terezamaria
18.06.16,13:48
Na rozbeh cigariet potrebuješ minimálne 1000 euro, aby si mal aspoň z tých hlavných druhov po 1 - 2 kartónov. A tých druhov je veru dosť....malboro červené, malboro biele, LM modré krátke, LM modré dlhé, LM link ružové, LM link modré, LM červené,Westky šedé, Westky červené, Golden Gate červené krátke, dlhé, Golden Gate modré krátke, dlhé, Petry červené, Petry modré, Marsky dlhé, Paramountky bledé, červené,Sparty.....pokiaľ nebudeš mať cigarety, nebudú k tebe chodiť, pôjdu do druhej prevádzky.
Z časopismi sa môžeš dohodnúť, buď berieš len základ a máš malé percento zisku alebo berieš všetky a máš o niečo vyššie percento. Nepredané vrátiť každodenne v remitende.
Ing. Ľubomír Janoška
18.06.16,14:10
Na cigaretách nezarobíš, veľká spotrebná daň ti dramaticky znižuje maržu v porovnaní s iným tovarom.