Zuzana 1234
18.06.16,18:04
Cez katasterportal som zistila,že na liste vlastníctva,ktorý patrí k nášmu pozemku sú napísané ako vlastník moja matka a moja stará mama to je v poriadku to som vedela.Lenže moja stará mama je napísaná len ako nezistený vlastník a správca je Slovenský pozemkový fond.V časť C je napísané,že k vlastníkovi por.č.1 (moja stará mama)je pod por.č.3 (Slovenský pozemkový fond)správa na všetky parcely tohto listu vlastníctva.To znamená,že keď niekto nemá svoje údaje aj je nezistený vlastník automaticky bude správca Slovenský pozemkový fond?A čo znamená,že správca je Slovenský pozemkový fond,mám mať obavy,že môžu hocikedy odpredať náš pozemok,alebo ako to mám chápať?A druhá otázka je keď budú údaje doplnené a moja stará mama už nebude nezistený vlastník v tom prípade ani Slovenský pozemkový fond nebude správca?
A čo treba robiť keď je to tak ísť na kataster alebo napísať im list,alebo takéto riešenie ani neexistuje?
Som zúfalá a bezradná.Prosím poraďte mi.
Ďakujem.
Erzebeth
19.06.16,22:49
Nezistený vlastník je ten, ktorý nemá všetky potrebné údaje, t. j. dátum narodenia, rodné číslo, bydlisko. Stará mama, ak má na LV uvedené svoje meno, musí potrebné údaje doplniť na katastri. Môže to urobiť formou čestného prehlásenia, doložením úradnej listiny, napr. dedičským konaním. Zájdite na kataster a zistite, ktoré údaje chýbajú. Každý nezistený vlastník je zastupovaný Slov. pozemkovým fondom. Spravovať prestane, ak je vlastník známy. To značí, ak stará mama údaje na katastri doplní, SPF prestane byť správcom.
juraj876
27.08.21,18:25
Dobrý deň, riešim podobný problém, vy ste to nejako doriešili?