zlatica.turisova
19.06.16,08:55
Ahojte poraďáci!
Chcem si dať na záhradu alebo na dvor RD bazén o priemere 3,3 m a výška bazéna mala by byť 80-90 cm.
Vodu v dome máme zavedenú cez domácu vodáreň, ktorá je v studni.
Chcela by som sa poradiť, či by sa dal tento bazén naplniť vodou pomocou tejto vodárne- trebárs postupne- každý deň trochu- aby sa vodáreň moc nezaťažovala. Ďalej si neviem predstaviť, kde by sa voda na konci leta dala vypustiť. Odpadovu vodu mám riešenu vlastnou žumpou. Nemám mestskú kanalizáciu.
Som úplny laik, preto sa chcem o tom niečo viac dozvedieť a hlavne poradiť.
Ďakujem za rady!
Zlata
afrikánka
19.06.16,07:58
Určite sa dá bazén naplniť postupne. Pokiaľ pod ním nebude veľká betónová plocha, vypustenie by nemalo byť problémom, naraz, alebo postupne, podľa vstrebávania vody do pôdy. Ale ako chceš zabezpečiť "čistotu" vody, aby vydržala do jesene? Ak chemikáliami, tak potom vypustiť vodu do žumpy pripojením hadice...
dmc
19.06.16,09:03
Mam uz 6 rok bazen...priemer 4.7...vyska 1.1m....napustam ho zo studne obycajnym cerpadlom.... s prestavkami je za 2 dni je napustene. Upozornujem na nutnost roviny pod bazenom . Pokial chcete udrzat cistu vodu tak pieskova filtracia je nutnost + chemia. Vypustanie realizujem po odstaveni chemie priamo do zahrady
Terezia13
19.06.16,10:37
cez vodáreň určite napúšťať postupne, ináč by to nezvládla, a my sme vypúšťanie vyriešili kúpou malého ponorného čerpadla a vodu sme hadicou vypúšťali do záhrady