harmonika
20.06.16,12:55
Keď je služba prijatá od zahraničného dodávateľa "platca DPH", slovenská firma - príjemca služby je taktiež platca DPH, a má faktúru s odkazom "služby oslobodené od dane", tak to vždy znamená, že to má SK firma samozdaniť?
Tweety
20.06.16,13:20
ÁNo, presne to.
babi2
20.06.16,14:41
Ak by to boli činnosti oslobodené od dane v zmysle §28 až §41, tak nie je povinnosť samozdaniť. viď v priloženom linku: Oslobodenie od dane pri službách zo zahraničia

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/oslobodene-cinnosti