Centík
20.06.16,13:10
Ahoj všetkým "poraďákom" prechádzam všetky témy ohľadom ceny za spracovanie účtovníctva a posledný cenník som našla za rok 2012. Vie mi niekto pošuškať, koľko by ste fakturovali za spracovanie jednoduchého účtovníctva u "igelitkára" v roku 2016? Mesačný platca DPH, vedenie JÚ, priemerný počet dokladov za mesiac :
došlé fa 100
VD 200
PD 15
bank.výpisy cca 60 položiek
3 zamestnanci (1 HPP, 1 dohoda, 1 na RD) - 2 zdrav.poisťovne
Okrem toho Q štatistický výkaz a nejaké to poradenstvo.
DF sú zoradené podľa dodávateľov väčšinou s pripnutým dokladom o hotovostnej úhrade fa, bločky z nákupov v osobitnom euroobale Všetko je treba roztriediť, zoradiť podľa dátumu, priložiť výdavkový doklad...
Podelí sa so mnou niekto o svoje skúsenosti?
Ďakujem všetkým za pomoc
Zatiaľ žiadna reakcia?
Prosím, pýtam sa iba preto, že za tých v priemere 375 mesačne spracovaných dokladov účtujem 170,00 EUR, položka mi vychádza na 0,4533... A kde sú ešte výplaty? Keď som si cenníky vygooglila v iných účtovných firmách, spomína sa tuším od roku 2014 už 0,60 eur/položku, resp. mesačný paušál podľa počtu zaúčtovaných dokladov, teda dokladov usporiadaných podľa dátumu, zlepených atď.
Consultix
21.06.16,13:05
Cena za ucto je velmi hakliva vec, a zaroven zavisi od mnohych faktorov.
Mozes sa na to pozerat z pohladu poctu dokladov, pripadne uctovnych zapisov, ale aj z pohladu casu, ktore Ti zaberie spracovanie uctovnictva.
Za tie roky sa zo mna stal velmi skaredy a striktny uctovnik, naucil som sa klientom povedat nie a za posledne dva roky nie som ochotny pristupit na inu, ak mesacnu, maximalne kvartalnu spolupracu. Zostali mi ako "igelitaci" len priatelia a to je ten najhorsi pripad, kedze su to bordelari, odovzdaju len polovicu dokladu a druhej polovice sa musis dozadovat podla toho, co mi v tom uctovnictve chyba. Pri klientovi, ktory dodava doklady kazdy mesiac sa taketo stava len vynimocne.
K tej cene by som povedal len jedno: malo. Ak spocitam cas na triedenie, kontrolu, zauctovanie, zakladanie + materialove naklady tlac, sanon, papier atd... Tak by som tu sumu vynasobil skoro dvomi.
Vychadzam ale z toho, ze robis vsetko tak, ako sa ma robit. Tlacis uctovne doklady, zostavy, inventarizujes atd... Lebo uz som videl lacne uctovnictva, pri ktorych som na prvy pohlad pochopil, preco boli tak lacne...
Centík
21.06.16,19:16
áno, robím všetko tak, ako sa má robiť ... účtovné doklady, zostavy, inventarizácie a všetko to, čo vyžaduje zákon o vedení JÚ... a mali sme aj kontrolu, kde nás pochválili za prehľadné vedenie účtovníctva účtovných kníh, výstupov atď. ...
Ibaže s účtom som začala od "plienok" podnikateľa keď ešte nebol platca DPH, nevedeli sme ako sa to celé "vyvŕbi"... postupne... Q platca DPH.--- mesačný platca DPH... KV DPH... obrat cca 25-28 tis..mesačne..
aby sme stopli zisky, radšej nakupujeme autá cca každých 5 rokov ..
a účto? to sú iba "teľacie oči"... (nehovorím, úprava ceny sem-tam bola). Ale či adekvátne?
V každom prípade, ďakujem za Tvoju reakciu. Možno sa šte k tejto téme niekto vyjadrí. Ale ukľudnil si ma, keďže sa chystám zvýšiť cenu aspoň a 200,00 Eur a dodal si mi pocit, že som v práve (ak účtovníci majú vôbec mimo povinnosti aj nejaké právo)
Ešte raz ďakujem