alltracboy
20.06.16,13:13
su nejake ine metody ako premostenie hrubky izolacie trubkou alebo vyzeranie izolacie? Dom je uz zaizolovany.. treba vyhutat ako pevne pripevnit tram o stenu domu. Este je mozne potiahnut zvisle stlpy popri fasade aby bol vertikalny tlak prenasany rovno do zeme, ale pokial poznate spolahlive riesenie tak sem s nim. dik
Martuk
23.06.16,05:46
ak pergola nebude veľká, tak navŕtať aspoň do polovice nosného múru diery, dať závitové tyče a pripevniť. Ťažko však radiť, keď nevieme rozmery pergoly, trámy, krytinu, počet stĺpov a podobne.
Oliwa
23.06.16,07:19
Predpokladám správne, ak si myslím, že:
vyzeranie izolacie = vyrezanie izolácie
zaizolovaný dom = zateplený dom
Videla som v reále rôzne riešenia, ale trubku žiadnu...
Daj si do gúgla trebárs pergola k stene...
Ešte lepšie je chodiť na prechádzky - pešo a s otvorenými očami. Tak najlepšie uvidíš, či sa Ti nejaké riešenie páči alebo čo by si urobil inak...
alltracboy
23.06.16,07:30
vzhlad pergoly nieje podstatna informacia.. ide mi o moznosti pripevnenia tazkych predmetov na zateplenu fasadu.. vacsinou sa davaju tie stlpy pred fasadu kedze nieje mozne dostatocne pevne pritiahnut nosny tram k stene cez zateplenie. prilozim obrazok s tymi stlpmi, ale ja som hladal riesenie ako to robit bez tych stlpov pri fasade.
Oliwa
23.06.16,07:36
Vzhľad pergoly-prístrešku /a s tým súvisiaca váha/ je dosť podstatná informácia. Je rozdiel, či na nej budeš mať popínavé rastliny, či lexan, plech alebo škridľu...
Lebo aj takí borci sú, že ja sám a zrazu tragédia, ako keď sa zrútil prístrešok na tú rodinu...
Nič netreba podceniť...
Martuk
23.06.16,08:37
presne, ako hovorí Oliwa
alltracboy
24.06.16,08:57
ja sa pytam ci poznate nejake riesenie upevnenia co ja nepoznam.. statiku si uz poriesim sam.