jana
20.06.16,13:50
Prácu nám vykonal živnostník, ktorý sa zaregistroval v ČR má české IČO, DIČ. Trvalý pobyt nemá v ČR, ale na Slovensku. Máme ho nahlásiť na inšpektorát práce kvôli nelegálnej práci?
kn-alka
20.06.16,11:54
nechápem, čo je na tom nelegálne. Snáď Česká republika vie, komu dáva IČO a DIČ
willma
20.06.16,12:35
k tomuto spela naša strana a vláda - budeme bonzovať jeden na druhého a nebudeme mať čas zamýšľať sa nad pánskymi huncútstvami
buchač
20.06.16,15:54
Prácu nám vykonal živnostník,...Máme ho nahlásiť na inšpektorát práce kvôli nelegálnej práci?
======================
Je to hajzel - živnostník...veľa si teda dovolil. :rolleyes:
Pýtajte peniaze naspäť...budete mať vykonanú zákazku zadarmiko !

Ak je ale živnostník hajzel, ako by sa dala nazvať firma - majiteľ, ktorý zadal zákazku a teraz uvažuje o teplom bonze ?
...nič slušné mi na jazyk slina nedoniesla. :cool:
kopretinka
20.06.16,17:13
inšpektorát práce nerieši živnostníkov.
kopretinka
20.06.16,17:14
ako viete,kde má trvalý pobyt?a prečo ste si nenajali slovenského živnostníka?
jana
21.06.16,05:52
On mal živnosť na Slovensku, ale tú pozastavil. Vidí sa nám to špekulatívne, pretože jeho adresa v ČR je vlastne adresa živnostenského úradu. Podľa §3 odsek 2 ZCHS je nutné skúmať, či ide o zamestnávateľa, ktorý naozaj "funguje" v inom členskom štáte alebo ide o tzv schránkovú firmu, ktorej cieľom je obísť povinnosti, ktoré by daný zamestnávateľ mal, keby mal sídlo v SR. Pritom je podstatné či zamestnávateľ reálne podniká v inom členskom štáte, či ma obrat v danom členskom štáte. Ale neviem,
kam ma pošle živnostník, keď budem od neho žiadať informáciu v akej výške má obrať v Čechách.
Soňa K
21.06.16,07:01
Vy nie ste jeho zamestnávateľ, ale obchodný partner.
bodliak
21.06.16,07:07
Právne bezvedomie a úder pod pás k tomu ?
kopretinka
21.06.16,12:19
čo furt riešiš zamestnávateľa?vykonal vám predsa prácu on sám.
schránková firma?? :eek:
buchač
21.06.16,14:23
jana (Dnes 08:52) Ale neviem,
kam ma pošle živnostník, keď budem od neho žiadať informáciu v akej výške má obrať v Čechách.
======================
ALE vieš, kde by Ťa asi on poslal, keby sa dozvedel, že čo a ako vystrájaš...???
;) :D
Katy a R
21.06.16,16:03