lietadlo
20.06.16,14:38
Prosím Vás o radu. Môže si robiť konateľ spoločnosti cesťáky vo svojej sro? A uplatňovať si náhradu za 1 km, ak má auto vypožičané od cudzej osoby? Tzn, že v technickom preukaze nie je vlastník vozidla. Samozrejme, že daň z motorových vozidiel musí za toto vozidlo zaplatiť.
Tweety
20.06.16,14:50
Z pohľadu Zákona o CN je konateľ-zamestnanec.
http://www.porada.sk/t178055-zakon-o-cestovnych-nahradach-od-01-07-2012-a.html §7.
lietadlo
20.06.16,14:52
Tzn., že konateľ nemusí byť vlastníkom daného automobilu?
lietadlo
20.06.16,15:40
Áno, viem, že konateľ vystupuje v zmysle Zákona o CN ako zamestnanec. Takže znamená to, že automobil nemusí byť v jeho vlastníctve. Správne tomu chápem?