Barboretta
22.06.06,07:45
Dobré ránko,
prosím vás neviete mi poradiť ako si mám napísať výpoveď (presné znenie) s dvojmesačnou výpovednou lehotou? Alebo nie je na to nejaký vzor? :o
Dana K.
22.06.06,05:57
Napíš to normálne ako obchodný list, hore tvoje údaje, vpravo (alebo vľavo) adresa zamestnávateľa,miesto a dátum, vec bude Výpoveď.
"Týmto Vás žiadam o skončenie pracovného pomeru výpoveďou podľa paragrafu 61 a 62 Zákonníka práce ku dňu:.............. (doplníš dátum).

S pozdravom


Meno a podpis


Myslím,že to by malo stačiť
Barboretta
22.06.06,06:01
Ďakujem pekne...
rada
22.06.06,06:04
Nie je potrebný zmláštny vzor, nakoľko zamestnanec môže dať výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Pripájam vzor, ktorý si treba upraviť na svoje podmienky.

Meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu zamestnanca.

Zamestnávateľovi: ….(uviesť obchodné meno)….
so sídlom v: ……(uviesť adresu sídla zamestnávateľa)…
IČO: ……………….

Vec: Výpoveď zamestnanca.

Na základe pracovnej zmluvy uzatvorenej dňa ………… pracujem vo Vašej spoločnosti ako:…….(uviesť druh práce podľa zmluvy)……

Rozhodol(a) som sa tento pracovný pomer s Vami skončiť, a tak Vám dávam podľa ustanovenia § 67 zákona č. 311/2001 Z.z. - Zákonník práce v platnom znení túto výpoveď.

Môj pracovný pomer založený uvedenou pracovnou zmluvou sa tak skončí uplynutím dvojmesačnej výpovednej doby, ktorá začína plynúť prvým dňom kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede.

S pozdravom

V…………………….. dňa…………

Meno, priezvisko, podpis zamestnanca
Barboretta
22.06.06,06:06
A vlastne keď chcem dať výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou, to tam netreba uviesť?
sgm
22.06.06,06:08
Nie, netreba uvádzať výpovednú lehotu, vyplýva to zo Zákonníka práce.
Bea
Dana K.
22.06.06,06:08
A vlastne keď chcem dať výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou, to tam netreba uviesť?

radka ti to už napísala
rada
22.06.06,06:09
Výpoveď či už zo strany zamestnanca alebo zamestnávateľa je jednostranný právny úkon, v žiadnom prípade by som o výpoveď preto nežiadala, ale jednoducho ju dala.

Napíš to normálne ako obchodný list, hore tvoje údaje, vpravo (alebo vľavo) adresa zamestnávateľa,miesto a dátum, vec bude Výpoveď.
"Týmto Vás žiadam o skončenie pracovného pomeru výpoveďou podľa paragrafu 61 a 62 Zákonníka práce ku dňu:.............. (doplníš dátum).

S pozdravom


Meno a podpis


Myslím,že to by malo stačiť
Barboretta
22.06.06,07:29
Výpoveď podľa paragrafu 61 a 62 Zákonníka práce ku Dňu: a tu sa dáva aký dátum?
Tweety
22.06.06,07:32
Výpoveď podľa paragrafu 61 a 62 Zákonníka práce ku Dňu: a tu sa dáva aký dátum? Ten, ktorým chceš PP ukončiť. Napr. výpoveď k 30.6.06,od 1.7.plynie 2 mesačná VD.