ollipalola
20.06.16,20:37
Dobrý deň mám problém a potrebujem poradiť. Dnes ráno som prišiel do práce a oznámil šéfovi že chcem ukončiť pracovný pomer na dohodu (pracujem 4 mesiac a som na dobu neurčitú). Dohodli sme sa o ukončení pracovného pomeru na 8.7.2016. Všetko len ústne nič nebolo na papieri. Hneď odtiaľ som išiel doktorovi ktorý mi dal PNku na 2 týždne z dôvodu narazených rebier. Oznámil som zamestnávateľovi (šéfovi) že musím ísť PN povedal že mi nebude platiť PNku keď zachvílu končím a že zajtra mám prísť podpísať výpoveď. Môže mi dať výpoveď zo dňa na deň ? Poprípade čo sa stane ak neprídem podpísať tú výpoveď ?
Tweety
20.06.16,18:39
Ak si PN, nemôže ti dať výpoved, pretože si v ochrannej dobe. Okamžitú výpoved ZP nepozná, je len okamžité skončenie PP. Dohodu o skončení PP musíte urobiť písomne. PP dohodou je možné skončiť aj počas DPN.
terezamaria
20.06.16,18:45
Máš dobu neurčitú.....pokiaľ chce šéf podpísať skončenie pracovného pomeru dohodou, čo Ty požaduješ, myslím že je to pre Teba výhodné. Určite myslel podpísať dohodu a nie výpoveď. Veď zajtra budeš vidieť, ako sa zachová....pokiaľ zvrtne na výpoveď, máš narazené rebrá, pôjdeš na PN.
ollipalola
20.06.16,18:46
Chce rovno podpísať výpoveď že do zajtra bude napísaná mam to prísť podpísať že mi nebude platiť PN keď nebudem pracovať a chcem skončiť.
Tweety
20.06.16,18:53
Ak so skončením Dohodou( Nie teda výpoved) nesúhlasíš skôr, nič nepodpisuj. Doklad o PN mu odovzdaj. Ale akosi to máš dobre premyslené, neskôr dohoda, dovtedy DPN, či?
ollipalola
20.06.16,18:59
Dobre ďakujem. Asi nebude spokojný a hádam nebude robiť žiadne problémy.
jslancik
21.06.16,04:06
ty to vidíš akosi divne. dnes máš prísť podpísať dohodu, rovnakú, ako si mu navrhoval ty. A vieš, čo sa stane, keď mu ju nepodpíšeš? Jednoducho neskončíš. Ani k 8. 7...
Mimochodom, je jasné, že si sa snažil a snažíš so zamestnávateľom poriadne vyd*bať... O PN, na ktorú si sa chystal, si mu asi nepovedal, že? asi by to zmenilo jeho ústretový postoj k tvojmu ukončeniu PP, čo? Teraz si budete robiť prieky ešte hodne dlho. Ale každopádne si riadny *****.
tRO
21.06.16,11:57
Celkom nerozumiem tomu - si zamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti na dobu neurčitú? Myslím, že podľa ZP § 228 a odst.3 sa dohoda môže uzatvárať len dobu určitú - max. 12 mesiacov. V tomto paragrafe je aj odpoveď na otázku "výpovede zo dňa na deň:
(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu, najviac na 12 mesiacov. V dohode možno
dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v
ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z
uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len
výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa
písomná výpoveď doručila.
Trochu aj chápem tvojho šéfa - ako zareagoval na tvoju PN-ku.