Ing. Ľubomír Janoška
21.06.16,06:15
Stretli ste sa s tým, že kuriér Slovenskej pošty Vám nevie vystaviť doklad o zaplatení dobierky? (Iba zbiera podpisy o prevzatí zásielok a dopisuje č. OP, takže iba Slovenská pošta má doklad o vybavení). Ako takúto absurdnosť dokladáte v pokladničných výdavkoch?
Consultix
21.06.16,04:20
Nejako sa mi nezda, ze by existoval sposob (ani v pripade vsetkemu nadradenej SP), aby niekto prevzal hotovost a nedal o tom doklad. Skusal si sa informovat na hotline posty?
Casto sa tu stretavam s nazorom, ze na zaklade faktury (na ktorej je uvedene "uhradene dobierkou") zauctuju vydaj z pokladne, ale takyto sposob povazujem na nie uplne spravny, nakolko nemame doklad, ktorym by som priamo podlozil pravdivost uctovneho pripadu. Mozno bolo zaplatene, ale ako dokazem, ze mnou?
Ing. Ľubomír Janoška
21.06.16,04:25
To si ma dostal, naozaj mi nenapadlo, že niečo tak zle fungujúce asko Slovenská pošta môže mať zákaznicky servis. Ale máš pravdu, niečo také existuje. Ešte ostáva otázka, čo s tou zásielkou, pri ktorej som sa dal o...
Consultix
21.06.16,04:56
Kupodivu je ten hotline celkom pouzitelny :)
Ing. Ľubomír Janoška
21.06.16,05:00
Mail sa mi nevrátil ako nedoručiteľný, takže adresa je valídna... žeby prvý úspech?
Consultix
21.06.16,06:19
Radsej by som zavolal: 0800 122 413 - to hned viem ako som na tom :)
avalik
21.06.16,06:22
Ľubko, ak mas cislo zasielky na tvojej dorucovacej poste by ti mali vydat doklad o uhrade - a mozno aj na inej
Ing. Ľubomír Janoška
21.06.16,06:33
Valika, neviem, či budem mať na to dosť trpezlivosti a času, skôr to vidím tak, že to nakúpim z účtu 365 a potom si to ako spoločníkovi preplatím. Každopádne ďakujem :)
Ing. Ľubomír Janoška
21.06.16,06:51
A ďakujem aj @Consultix - dal si mi vlastne tip, že faktúru/dobierku mohol zaplatiť niekto iný - tak som si dosadil, že ju mohol zaplatiť aj spoločník :)
Consultix
21.06.16,13:14
:) Vidis, poradim aj tak, ze o tom neviem...
Ing. Ľubomír Janoška
23.06.16,11:52
Novinky po dvoch dňoch - oficiálne stanovisko je také, že je možné NA POŽIADANIE vystaviť potvrdenie o úhrade dobierkovej sumy. Pri tej buzerácii, že všetci ostatní MUSIA vystaviť DOKLAD z registračnej pokladnice a to pred prevzatím tržby... no comment.
avalik
23.06.16,13:17
ano, maju to v obch. podmienkach ci ako to oni volaju :), ze doklady vystavuju na poziadanie ... preco ale kurier nie je vybaveny tlacivami aby mohol vystavit potvrdenie o uhrade nenapisali? ... ci to si nasledne mas vystat frontu na poste koli dokladu?
Dav
23.06.16,14:19
Kuriér môže vydať doklad na požiadanie, ale nemusí. Tak to nerobí
Consultix
24.06.16,07:30
Ze preco to mozu? Lebo je to este stale ako-tak statne a my dobre vieme, co vsetko si moze stat dovolit...
Ing. Ľubomír Janoška
24.06.16,10:51
Lebo sliný štát, slabý občan. Silný štát, slabý podnikateľ.