Kaja.K
22.06.06,08:32
Pekný deň prajem, rada by som sa uistila vo veci stravných lístkov pri skrátenom pracovnom čase. Situácia: zamestnankyňa na 20 hod. týždenne, my jej stravné lístky nedávame, v kolektívnej zmluve je zakotvené iba že str. lístky dostávame aj za dovolenku, ale nič ohľadne skrát. prac. času. Prosím o radu: má táto zamestnankyňa nárok na stravné lístky v súlade s nejakým zákonom?
Za odpovede vopred ďakujem.
Tweety
22.06.06,06:34
Pekný deň prajem, rada by som sa uistila vo veci stravných lístkov pri skrátenom pracovnom čase. Situácia: zamestnankyňa na 20 hod. týždenne, my jej stravné lístky nedávame, v kolektívnej zmluve je zakotvené iba že str. lístky dostávame aj za dovolenku, ale nič ohľadne skrát. prac. času. Prosím o radu: má táto zamestnankyňa nárok na stravné lístky v súlade s nejakým zákonom?
Za odpovede vopred ďakujem.
AK odrobí za zmenu viac ako 4 hodín, má nárok na stravenku, inak nie. ZP § 152.
Kaja.K
22.06.06,08:23
tiež som to tak vedela, len som sa chcela uistiť, ona ma prac. čas 4 hod. denne, takže nemá.... vďaka!
kattka.c
22.06.06,08:58
pred rokom som robila v jednej organizacii na ciastocny uvazok - vacsinou 4 hodiny denne. Aj ked som robila len 4 hodiny stravny listok som dostala :).
Tweety
22.06.06,09:09
pred rokom som robila v jednej organizacii na ciastocny uvazok - vacsinou 4 hodiny denne. Aj ked som robila len 4 hodiny stravny listok som dostala :).Možnosť poskytovania straveniek aj inak, dovoľuje ZP pri KZ.