Xardas Ave
21.06.16,12:05
je normalne ze platba v tescu platobnou kartou v samoobsluznej pokladni sa mi zobrazi v pohyboch na bankovom ucte niekedy az za 3-4 dni ? to si uz ani nepamatam ci som tam vtedy bol a kolko platil. ucet mam v TB, je to normalne ? dakujem
Tweety
21.06.16,10:10
Veď máš doklad z pokladne, či?
Xardas Ave
21.06.16,10:14
zaplatim kartou a doklad vyhadzujem...blocky si ja veru z bezneho nakupu neodkladam...
Tweety
21.06.16,10:14
tak sa potom nečuduj
ivka70
21.06.16,10:25
To nezalezi ani tak od Tesca, ale od banky, ktora im prevadzkuje terminaly a tvojej banky. Je to normalne, zvycajne ale tato suma byva uz na karte blokovana a vidis jej vysku na svojom ucte ci karte. 3-4 dni su v pohode.
Xardas Ave
21.06.16,10:46
no odkladat si kazdy blocek od troch rozkov to snad nerobis ani ty...len 4 dni mi prisla uz dlha doba, ale kolegyna o prispevok nizsie vysvetlila na co som sa pytal...
Tweety
21.06.16,10:48
je to tak, skoro v každej banke
vicktor
21.06.16,11:24
Este by to mohla byt off-line platba, vtedy nie je viditelna ako blokacia.
kopretinka
21.06.16,12:24
ak platíš bezkontaktne,tak tá doba je dlhšia.
ivka70
21.06.16,12:34
aky by to malo mat logicky dovod?
kopretinka
21.06.16,12:57
veľa ľudí nechce platiť bezkontaktne práve z tohoto dôvodu,že to trvá omnoho dlhšie,kým sa to zobrazí v internetbankingu.Mám to aj ja vyskúšané.Na logický dôvod sa opýtaj toho,kto to vymyslel.
vicktor
21.06.16,13:15
Naco by to vymyslal? Aky "uzitok" je z toho aby informatici umyselne predlzili lehotu na prevod penazi?
ivka70
21.06.16,16:13
to by ma zaujimalo, ako si to odskusala. na tom istom terminali si zaplatila bezkontaktne a potom vzapati kontaktne a ta bezkontaktna platba prisla neskor?
pochop, ze bezkontaktny pristup je len o sposobe overenia karty, nic to nemeni na pozadi platby, nemoze tam byt rozdiel
misoft
21.06.16,16:34
Veľa ľudí má účty vo veľa bankách. Každá banka má iné podmienky, kedy sa realizuje a zobrazí pohyb na účte. Ja keď platím bezkontakt, alebo i kontakt, ešte ani pokladňa bloček nevypľuje a už mi pípne SMS-ka o pohybe.
Inak - banky majú tzv. uzávierku, do ktorej doby sa ešte realizujú on-line platby. Po tejto uzávierke sa pohyb vykoná ihneď po otvorení účtovného dňa (pozor - nemýliť si to s otváracími hodinami banky!)
A u TB je to PRAVIDLOM! On-line platby (teda i "bezkontak") majú "meškanie"
A za ďalšie - či je to bezkontakt, alebo kontakt platba kartou - stále je to jeden druh on-line platby - nie je medzi nimi v spôsobe spojenia terminálu a banky ŽIADNY rozdiel. Rozdiel je akurát v tom, ze pri bezkontakte nemusíš PIN zadávať.
A môj názor je, že bezkontak je dokonca rýchlejší spôsob - karta je overovaná len svojim číslom v čipe, pri klasickom musí ešte overovať PIN (a to poslať na terminál a zobraziť) - čo je (síce zlomky sekúnd) práve tá "strata" času.
bubkoch
21.06.16,18:12
misoft
21.06.16,18:24
Pozri sa na dátum článku! 2 roky starý!
Banky majú už iné podmienky.
Ale rýchlosť záleží od banky, s ktorou je terminál spojený. A potom aj "prepojenie" medzi bankami - ako rýchlo realizujú "prevody".

Mimochodom - v tom článku je už teraz jedna neaktuálna informácia. Pokiaľ máš IB - tak o tom, že si v mínuse sa dozvieš ihneď. Teda aspoň mne v oboch prípadoch vyhodí aktuálny stav na účte - ten disponibilný. Takže informácie sú sto rokov za opicami.
A ešte niečo, viaceré banky zaviedli paypass platby na 20€ - ale len raz za 24 hodín (pretože boli prípady, že odcudzili kartu a 20-kami takto nakupovali, kým na účte niečo bolo....).
http://finanza.sk/technologia-paypass-umoznuje-platit-bezkontaktne-za-menej-ako-5-sekund/
http://www.paypass.sk/stranka/1/co-je-bezkontaktna-platba-mastercard/
jelalim
21.06.16,18:27
platba moze byt online a offline. Vacsina bezkontaktnych platieb je offline, preto moze nastat sklz par dni.
misoft
21.06.16,18:38
Áno - môže byť - do následujúceho dňa. Ale v Tescu sú terminály on-line a aj tie paypass - tie terminály totiž platíš do 20€ paypass a na 20€ cez PIN.
Ako to "funguje":
http://finanza.sk/technologia-paypass-umoznuje-platit-bezkontaktne-za-menej-ako-5-sekund/
jelalim
23.06.16,02:57
Asi nakupujeme v inom tesku, ale s mojou kartou je to takmer vzdy offline.
misoft
23.06.16,04:32
Alebo máš inú banku....
vicktor
23.06.16,12:36
jelalim, ako vies? Chodievam do tesca BA Kamenne namestie, vsimol som si ze na terminale sa na chvilu objavi off-line, karta ke kontaktna, iba raz som pozrel ihned do IB a blokacia tam bola.