capak
22.06.06,08:38
mam trvaly pracovny pomer, 4000SKK mesacne, lebo nepracujem plny cas, ake odvody bude firma/ja budem platit, okrem zamestnanca som aj konatel firmy, v kt. som zamestnany. Alebo inak, mam platit odvody?

Vdaka
Tweety
22.06.06,06:44
mam trvaly pracovny pomer, 4000SKK mesacne, lebo nepracujem plny cas, ake odvody bude firma/ja budem platit, okrem zamestnanca som aj konatel firmy, v kt. som zamestnany. Alebo inak, mam platit odvody?

Vdaka
Odvody bude odvádzať spoločnosť z Tvojej dosiahnutej mzdy, a Ty ako zamestnanec budeš odvádzať ako zrážku poistného cez výplatnú listinu.:cool:
saili
22.06.06,06:50
odvody budeš platiť ako za zamestnanca. čo sa týka konateľa - nemožeš byť v pracovnom pomere s firmou. ty ako konateľ možeš platiť len zdravotné poistenie.
capak
22.06.06,07:06
mozem teda byt aj konatel aj zamestnanec jednej firmy?
odvody - je pravda ze sa platia ak dosiahne zamestnanec 12-nasobok min. mzdy rocne?
Jedna sa mi najma o odvody zamestnavatela za zamestnanca do socialnej poistovne.
Tweety
22.06.06,07:15
mozem teda byt aj konatel aj zamestnanec jednej firmy?
odvody - je pravda ze sa platia ak dosiahne zamestnanec 12-nasobok min. mzdy rocne?
Jedna sa mi najma o odvody zamestnavatela za zamestnanca do socialnej poistovne. Samozrejme, prečo by si nemohol.
Odvody do SP zamestnávateľa budú 25,2%.
saili
22.06.06,07:24
jasné že možeš byť. tým som len chcela povedať, resp. napísať, že ako zamestnanec budeš mať s firmou pracovnú zmluvu a ako konateľ musíš mať zmluvu o výkone funkcie alebo mandatnu zmluvu. ak nemáš v prípade vyplacania sa riadite ako keby bola mandatna zmluva. a ako konateľ neplatíš odvody...teda nie všetky
capak
22.06.06,07:33
Vdaka, myslim ze mi to pomohlo
ZuzanaP
12.07.06,05:14
Chcem spraviť nášmu konateľovi pracovnú zmluvu. Ako druh práce (funkciu) môžem uviesť: Konateľ - riadenie bežných záležitostí spoločnosti, konanie menom spoločnosti, .... Vlastne to, čo je uvedené v spoločenskej zmluve?
azuz
12.07.06,07:30
Chcem spraviť nášmu konateľovi pracovnú zmluvu. Ako druh práce (funkciu) môžem uviesť: Konateľ - riadenie bežných záležitostí spoločnosti, konanie menom spoločnosti, .... Vlastne to, čo je uvedené v spoločenskej zmluve?
Konateľ nesmie mať na funkciu konateľa pracovnú zmluvu - to nie je pracovno-právny vzťah. Na to by mala byť mandátna zmluva. Pracovnú zmluvu môže mať na výkon inej práce, napr. obchodný riaditeľ, upratovačka :D a pod..
ZuzanaP
12.07.06,08:49
A ak nemáme žiadne oddelenia, on je sám najvyšší, tak ako mu to formulovať. Napr. generálny riaditeľ?
azuz
12.07.06,09:15
A ak nemáme žiadne oddelenia, on je sám najvyšší, tak ako mu to formulovať. Napr. generálny riaditeľ?
Áno, napríklad.
helas
16.07.06,17:10
Dobrý večer,
chcem sa opýtať ohľadom mandatnej zmluvy. Firma prijala človeka na mandatnú zmluvu s tým, že si do mesiaca vybaví živnost. list. Pracovník však v priebehu mesiaca odišiel ,ale časť práce urobil a treba mu ju zaplatiť. Teraz neviem, ako mám postupovať. Mame z tej zmluvy odviesť nejaké odvody, je to provízia za sprostredkovanie. On nám nemúže vystaviť faktúru ako to robia ostatní, alebo môže ? Je to o to horšie, že to bolo už v máji ale ku mne sa to dostalo až teraz, poradí mi niekto ?
Ďakujem