Ivena
21.06.16,15:59
Zdedila som 15 parciel ornej pôdy. Spolu dokopy to činí 1 ha. Na LV je však viacero majiteľov. Družstvo, ktoré si túto pôdu prenajíma ma oslovilo, že pôdu odkúpi za 1000,- Eur. Avšak podľa tabuľky BPEJ má pôda hodnotu 3000,- Eur. Ak sa nerozhodnem predať, za prenájom mi ponúka 16,50 Eur ročne. Čo mi radíte? Predať, alebo prenajať a čakať.....?
Katy a R
21.06.16,15:03
nepozeraj tabuľky BPEJ ale zisti si, že za koľko by to trebárs kúpil niekto z okolia (a či by vôbec niekto kúpil ??) ... a tiež tuto pozri - že aké sú ponuky v tvojom regióne https://pozemky.mpsr.sk/
- a tiež pozri podmienky - za akých sa môže pôda predať.
Ivena
22.06.16,06:14
Veď práve, že asi nekúpil by nikto iný. Nájomca už má odkúpených asi 90% pôdy. Už v minulosti odkúpil od všetkých majiteľov nejaké podiely a tak sa dostal na všetky LV. Z toho dôvodu som rozmýšľala, že asi nemá veľký význam špekulovať nad predajom, len nie som si istá.... Či sa nezvýši v budúcnosti cena pôdy a neponúkne viac, alebo neviem .......hm
Katy a R
22.06.16,08:53
veru hm ... lebo ani srnky netušia ... držím palce ;) ak ty sama máš 1 ha, je tá tisícka málo,... ale bohužiaľ aj za menej sú ponuky
Ing. Ľubomír Janoška
22.06.16,09:19
Horšie podmienky na predaj, než sú teraz, už zrejme nebudú nikdy. Jediný kupujúci určený zákonom, vyvolený, určuje pravidlá.
Jednoznačne odporúčam prenájom. Nie kvôli nájomnému, ale kvôli možnosti raz predať pôdu za oveľa rozumnejšie (konkurenčné) peniaze.
Ivena
23.06.16,05:25
Ďakujem odpoveď. Asi ju nepredám.
Ivena
23.06.16,05:26
Ďakujem za odpoveď.