Eiblin
22.06.16,12:01
Pracujem (spolu s ďalšími kolegami) na vysunutom pracovisku v nepretržitej prevádzke. Mali sme pridelený služobný mobil (jeden pre všetkých), aby sme sa vedeli kontaktovať s hlavnou pobočkou, vedúcim, atď. Tento mobil sme pravidelne denne používali. Zdôrazňujem, len na služobné účely! Teraz nám ho odobrali s odôvodnením, že jeho využitie bolo neefektívne. Pritom nás nútia, aby sme teraz na zisťovanie informácií každodenne potrebných (aj cez víkendy/sviatky) používali mobil súkromný. Ešte doplním, že na vysunutom pracovisku nemáme zabezpečený prístup na internet, takže ani iná možnosť zistenia potrebných informácií nie je možná. Finančná kompenzácia za použitie súkromného mobilu ponúknutá nebola. Skôr sme sa stretli s takým: "Keď sa ti nepáči, nemusíš tam robiť."
Môže ma zamestnávateľ potrestať (napr. znížením platu, pokutou, výpoveďou, ...) za to, ak odmietnem používať súkromný mobil na služobné účely?
Ešte jedna informácia, ktorá to "komplikuje" - pracujem(e) v štátno zamestnaneckom pomere.

Ja viem, že nikto nie je nenahraditeľný, ale takýto spôsob jednania voči nám (na vysunutom pracovisku = 24hodín v unimobunke), keď ostatní zamestnanci, ktorí pracujú na hlavnej pobočke, majú k dispozícii služobné telefóny - pevné linky, mobily a internet, sa mi zdá diskriminujúci.
Ďakujem za rady.
misoft
22.06.16,10:07
http://www.porada.sk/t286120-mozem-odmietnut-firemny-telefon.html podobná téma.

Inak - študuj toto:
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zadávanie otázok
Skôr ako napíšem otázku, hľadám či už rovnaká otázka na Porade neexistuje."
jslancik
22.06.16,10:11
toto je opačný prípad, jestli se nepletu
arizona
22.06.16,10:13
Podla mna nema pravo ta potrestat, ci financne postihnut ak nepouzije sukr.telefon na vybavovanie firemnych zalezitosti.
Ved nie vsetci ludia maju na svojom telefone aktivovany internet,alebo maju rozne obmedzene tarify,takze si ich urcite nebudu minat na sluzobne ucely a pod.
Ak sa zamestnavatel potrebuje s vami spojit,mal by vam to zabezpecit
misoft
22.06.16,10:14
Tak trochen... majú požadovať....sťažovať sa a pod.
buchač
22.06.16,11:48
Hm, ja viem, že v dnešnej dobe má mobil (99,99%) každý.
Ale taká paranoja.
Čo by urobil zamestnávateľ, keby sa dozvedel, že nemáš telefón ?

Mám také šteklenie, ciťák...že Ty robíš v ochrane nejakého objektu...či ? ;)
Nandrolon
22.06.16,13:54
Zamestnavatel ta NEMOZE nutit pouzivat sukr. mobil. Nemoze ta ani za to financne potrestat /teoreticky/. PRAKTICKY ti ale zamestnavatel na plat moze siahnut, ma milion dovodov a prilezitosti...