maped
22.06.16,20:21
Porosila by som o poradenie. Sme platitelia dph a dostali sme dve fa od toho istého dodávateľa tiež platiteľa dph. Jedna je na elektroišt. materiál s rozpisom dph. V ten istý deň je vystavená od toho istého dodávateľa ďalšia faktúra na elektroištalačné práce s prenosom DP. Jedná sa však o jedno plnenie, ktoré dodávateľ rozpísal na dve faktúry. Po telefonáte nám už nebude uvedené opravovať. Ako máme tieto fa z našej strany uviesť do KV ak sú takto vystavené? Uvedieme ich tak ako sme ich prevzali? Materiál je cca 1000,-€ s dph a služba bez rozpisu dph 600,-€.
Ďakujem pekne.
Consultix
22.06.16,18:54
Bol by som s tym OK. Jedna objednavka (zmluva uzavreta ustne) bola na tovar. Samostatny obchodny pripad, dodanim uzavrety.
Nasledne bola objednan instalacia materialu, ktoru ste uz vlastnili, a spravne sa uplatnil prenos DP.
maped
22.06.16,18:56
Prosím Vás tak môžem to nechať v kontrolnom výkaze tak ako to mám od nich?
Nemusím sa obávať, že to neišlo na jednu faktúru s prenosom? Ďakujem pekne.
Consultix
22.06.16,18:59
Ja by som to neriesil. Ved je to podobny pripad, ak by ste si material kupili niekde inde. Ked ste kupovali, este ste nevedeli, ze budete od nich chciet aj montaz...
Mimochodom je to celkom pochopitelne zo strany dodavatela, lebo on musi DPH zaplatit pri nakupe, ale pri dodani DPH nedostane, takze mu to celom narusa cash. Kebyze ma obrat len 10000, tak mu mesacne zostane 2000 eur na NO. Ak je kvartalny platca, tak 2 zdanovacie obdobia na vratenie = 14000 eur uver pre stat...
maped
22.06.16,19:09
nevadí ani dátum vystavenia a zdan. plnenia že majú obe FA totožné?
Consultix
22.06.16,19:15
Za spravnost vystavenia FA zodpoveda dodavatel...
Ale pockajme si aj na ine nazory :)
maped
22.06.16,19:17
ďakujem :-)
Kája.
23.06.16,09:53
Všetko záleží, či bola k tomu objednávka a ako znela, ak bola jedna objednávka na dodávku elektroinštalačných prác s dodávkou materiálu tak to nie je v poriadku. Ak boli dve objednávka, jedna na služby a jedna na materiál tak je to v poriadku. Ak nebola spísaná žiadna objednávka a obchod bol dohodnutý ústne tak je to tiež v poriadku.