Sunaki
22.06.16,20:25
Podarilo sa mi dnes odlomit odpadovu ruru priamo v stupacke. Slo by to zablendovat nejakou zaslepkou a utesnit silikonom ? Stupacky nam budu menit buduci rok tak to nechcem menit a chodit po susedoch kedze som na 1 poschodi .


Dnes som to zalepil lepidlom , zajtra to ešte pretesnim silikonom a uvidíme :-)
jslancik
22.06.16,18:30
šikovný. ale nič nehovorím, lebo sa mi podarilo niekedy niečo podobné :D
no inú možnosť asi nemáš... ostáva ti len nájsť niečo, čím to dobre "zablenduješ", vodotesne a vzduchotesne zaizoluješ. lebo inak big problem...
buchač
22.06.16,18:39
Stupacky nam budu menit buduci rok tak to nechcem menit a chodit po susedoch kedze som na 1 poschodi .

Zablenduj, zablenduj...
Nechoď veru po susedoch, to predsa "nemá význam"...
Mal som spolužiaka, ešte na ZDŠ. Tiež bývali na 1. podlaží a nad nimi IBA 5 (päť) bytov...každé spláchnutie vyššie zanechalo časť nákladu u nich v záchode.
Chlapec smrdel ešte aj v škole, tak si neviem teda predstaviť ako to bolo cítiť u nich doma. ;):rolleyes:
vlado 33
22.06.16,18:47
Použi mamut lepidlo, najprv vyformuj záplatu podľa ohybu. Pritiahni dratom kým lepidlo nevyschne cca 24 hod.
jelalim
22.06.16,18:47
ina moznost neni, chce to vela silikonu, a potom este vela silikonu pre istotu.
Consultix
22.06.16,18:52
SIlikon nie je vseliek, urcite nie sanitarny. Ak, tak pouzit silikonovy tmel, ktory prilnie aj na mokry povrch.
Najrozumnejsie by asi bolo vyrezat obruch s rury DN110 a to prilozit. Bude to mat skoro identicke zaoblenie. Zaroven sa mozes poistit "obstriekanim" zaplaty kanalizacnou penou (podobna ako PUR pena, ale dokonale tesni sa odola chemickym vplyvom zo splaskov).
pmajap
22.06.16,20:03
Poznáš striebornú pásku, ktorou obtáčajú aj krokodílie papule:D
, tak tou to oblep po celom obvode, je vodoodolná a nepriepustná a na ňu hrubšiu vrstvu silikónu, tie ostré hrany na odpadovej rúre by som zjemnila teplovzdušnou pištoľou:cool:

Najrýchlejšie by to bolo s navŕtavacím pásom aký sa používa na vodovodné pvc potrubie, ale asi by nevošiel, no za pokus to stojí.
Sunaki
22.06.16,23:01
Myslel si obruč ? A ako ju tam uchytiť ?
Sunaki
22.06.16,23:01
Sám na seba som nahnevaný, som dával pozor aby som nezničil trubku na plyn a na odpad som zabudol :-/
Sunaki
22.06.16,23:02
Nad tým pásom som premýšľal aj ja. ale nevojde mi tam
buchač
23.06.16,06:18
Zasa niekto nevie čítať ?
Respektíve nepochopil text, ktorý je jasný ?
Tak potom sorry.... no vidím, že :

Ľudia sa vyvinuli z primitívnej formy na človeka rozumného.
No hodnotiteľ je však príklad, že výnimka potvrdzuje pravidlo.
pmajap
23.06.16,06:21
neviem kde bývaš v sklade v Banskej Bystrici mali aj staré typy-, ale bolo treba hľadať, tie sú úzke a sú aj opravné kusy
https://www.google.sk/search?q=navrt%C3%A1vac%C3%AD+p%C3%A1s+na+pvc&biw=997&bih=464&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjuqdPwwb3NAhXCNhoKHeFkAVUQsAQILA
pmajap
23.06.16,06:37
tieto , používali sa na liatinové potrubia- upínací pás
http://www.miva.sk/see.this/files/miva_file/5/v-bc-56.pdf
sito
25.06.16,17:11
Neviem v akom rozsahu si do toho zabrdel v akom rozsahu by ti odpad zo suedných zadkov nad tebou u teba páchol, smrdel, ... ale Juro má pravdu, nie len Juro, aj slančík "Zablenduj, zablenduj "!!!

Skús to tou páskou, priamo. Nepriamo? Plátno, igelit, pevnejší ako obal pevne utiahnutý nad a pod a pur penu doň nastriekať. Rok hádam vydrží.
lapejko
08.07.16,19:20