daniek
22.06.06,09:30
stretli ste sa už s tým, že jeden subjekt je má dve IČ DPH v tom istom členskom štáte?
náš obchodný partner, ktorý je naším dodávateľom aj odberateľom nám fakturuje pod jedným IČ DPH (dánskym DK),
od nás chce aby sme mu fakturovali pod druhým IČ DPH (takisto dánskym DK). Dík.
Milan Benka
22.06.06,07:36
Skontrolujte si IČ DPH na stránke DÚ.
daniek
22.06.06,07:41
to som samozrejme spravila ale oni mi iba odpísali že obidve sú platné ale či patria tomu istému subjektu to mi už nikto nepovie
bepo
22.06.06,07:49
stretli ste sa už s tým, že jeden subjekt je má dve IČ DPH v tom istom členskom štáte?
náš obchodný partner, ktorý je naším dodávateľom aj odberateľom nám fakturuje pod jedným IČ DPH (dánskym DK),
od nás chce aby sme mu fakturovali pod druhým IČ DPH (takisto dánskym DK). Dík.
A kde sú tu 2 IC DPH pre jeden subjekt v jednom členskom štáte?
daniek
22.06.06,08:08
nerozumiem tvojej otázke bepo ide o dve ič dph ale obidve sú s prefixom DK...... ale čísla sú iné
bepo
22.06.06,08:38
aha,ja som to pochopil že vy sa máte zaregistrovať v Dánsku
over si to na http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/en/vieshome.htm
daniek
22.06.06,08:45
to som spravila ako prvé - obidve čísla sú platné ale ako zistím že obidve patria tomu istému subjetku ?
Milan Benka
22.06.06,08:54
to som spravila ako prvé - obidve čísla sú platné ale ako zistím že obidve patria tomu istému subjetku ?

Okrem správnosti IČ DPH sa zobrazia aj údaje (obch.meno, adresa) subjektu.
daniek
22.06.06,08:59
nezobrazia iba u slovenských subjektov a ešte českých sem-tam a raz myslím že aj nemecký sa mi zobrazil ale ostatné štáty nula bodov
zuzi
22.06.06,09:03
Môžeš si IČ DPH overiť telefonicky na čísle 048/4131234, alebo mailom na adrese overovanie@drsr.sk, kde musíš zadať názov partnera, adresu a IČ DPH.
daniek
22.06.06,09:09
to som takisto skúsila ale odpísali mi že čísla sú obidve platné ale firma je neplatná no a keď som sa chcela dozvedieť aká firma je k tomu číslu platná tak už neodpísali nechápem čo s tým robia taký problém. No a náš obchodný partner tvrdí že obidve čísla patria jemu no a keďže je to naša materská spoločnosť čo máme robiť´
kto má pravdu drsr alebo matka ;) ????
Milan Benka
22.06.06,09:30
Pravdepodobne patrí jedno materskej firme a druhé nejakej sesterskej, alebo ako ju nazvať.
DušanČ
22.06.06,09:52
stretli ste sa už prosím Vás s niečim takým že jeden subjekt má pridelené dve IČ DPH v tom istom členskom štáte?
náš obchodný partner, ktorý je naším dodávateľom aj odberateľom nám fakturuje pod jedným IČ DPH (dánskym - DK) ale chce aby sme mu my fakturovali pod druhým IČ DPH (dánskym - DK)
dík

Za správnosť faktúry zodpovedá ten, čo ju vystavuje. Pritom zodpovedá aj za správnosť uvádzaných identifikačných znakov odberateľa. Keď Ti uvádza 2 IČ pre DPH a nevieš, či sú správne, musíš si partnera prelustrovať. Od IČ DPH predsa závisí správne vystavenie faktúry z hľadiska DPH. Lustrovať si ho môžeš cez internet na adrese http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/en/vieshome.htm. Zadaním názvu subjektu Ti vyhľadá jeho IČ pre DPH (VAT).
Tweety
22.06.06,10:03
Pravdepodobne patrí jedno materskej firme a druhé nejakej sesterskej, alebo ako ju nazvať. Dcérskej si myslel určite, nie?:p
daniek
22.06.06,10:25
ako vidím s benkou rozmýšľame rovnako ja si tiež myslím že to bude tak len som chcela vedieť či niekto nepozná spôsob ako sa dostať k obchodnému menu spoločnosti ak mám jej ič dph.
dík všetkým zúčastneným
Milan Benka
22.06.06,10:34
Dcérskej si myslel určite, nie?:p

Podľa toho, z pohľadu ktorej sa na to pozeráme.