Zvedavec89
23.06.16,08:33
Zdravím Vás. Ako ste možno čítali už moju minulú otázku, tak sa mi prednedávnom podarilo nájsť pracovné miesto. Bol som z toho nadšený, a po podpise pracovnej zmluvy, som sa hneď na druhý deň bol odhlásiť z úradu práce. Čo môžem už teraz povedať bola veľká chyba. Som totiž poberateľom invalidného dôchodku a pracovníčka úradu práce mi neobnovila evidenciu. Problém je ten, že som na "čakačke" v jednom ďalšom mieste na prácu, ale tí si vyžadujú, aby bol zamestnanec pred nástupom evidovaný na úrade práce minimálne 3 mesiace.
Do doby, kým som si to všetko takto spackal som bol evidovaný na úrade práce od jesene minulého roku. A konečne, moja otázka znie, či sa mi tá doba bude rátať po obnovení evidencie na úrade práce, alebo zas budem v bode, akoby som tam doteraz nebol evidovaný? Teda či sa bude počítať ten cca polrok dokým som sa neodhlásil.
Ďakujem za prečítanie a prípadné odpovede. Snáď sa mi to podarilo napísať dosť jasne a zrozumiteľne.

Uvedomujem si, že do tejto situácie som sa dostal sám svojim nerozvážnym, unáhleným konaním, tak mi to prosím nepripomínajte, už to viem a sám by som sa za to vytrestal.
ivka70
23.06.16,06:50
Musis byt v kuse 3 mesiace evidovany, aby zamestnavatel mohol vyuzit benefity zo zamestnania dlhodobo nezamestnaneho.
Bude sa to pocitat nanovo od evidencie.

Z evidencie UP si sa po nastupe do zamestnania musel odhlasit, nemozes mat sucasne pracu na pracovnu zmluvu a byt evidovany, ID s tym nema nic spolocne. Inu moznost si nemal ,ak si do prace skutocne nastupil.
Katy a R
23.06.16,07:34
Ak si sa sám odhlásil z evidencie ... zaradiť ťa môžu až po 3 mesiacoch. ale ak si sa odhlásil z dôvodu nástupu do zamestnania - a toto zamestnanie si ukončil - tak ťa znovu do evidencie môžu zaradiť hneď po skončení PP. (nech máš tie tri mesiace - ak treba kvôli novému PP?)
Zvedavec89
23.06.16,07:46
Ďakujem za povzbudivú odpoveď. Neviem ale či som to správne pochopil, takže ak sa teoreticky zajtra znovu pôjdem zahlásiť na úrad práce (dnes je neúradný deň), tak budem mať dĺžku doby evidencie viac ako tri mesiace?
Katy a R
23.06.16,07:50
nie - ale ak máš doklad o skončení PP nie starší ako 6 dní - tak ťa zaeviduje od skončenia, ak je už starší - tak od zajtra. Ale ak si sa odhlásil len tak - tak ťa môže zaevidovať najskôr o tri mesiace od odhlásenia. Nie mi je jasné - či si mal nejaký nový PP, alebo nie?
A či treba mať nanovo tie tri mesiace (predpokladám, že áno) - ale to už ti povie zamestnávateľ - on vie, aké dostal podmienky.
Tweety
23.06.16,07:52
Ak si bol vyradený z dôvodu nového zamestnania, môžeš sa ísť evidovať zajtra, tri mesiace budeš v evidencii a až potom bude pre zamestnáv. splnená podmienka a môžu ťa zobrať s dotáciou
Zvedavec89
23.06.16,07:56
Áno, mal som PP, ale po podpise pracovnej zmluvy mi z neho vzišlo, na druhý deň. K odhláseniu na úrade došlo rovnako včera. Viem, moja chyba, keby som nebol taký zbrklý, tak takéto problémy teraz neriešim.
Katy a R
23.06.16,08:06
ale tak zajtra ťa znova zaevidujú - čo už .
prípadne ešte vyskúšaj - žeby to nejako vystornovali ?? ...MOŽNO sa podarí :)
Zvedavec89
23.06.16,08:23
Možno, uvidím.