evaoberon
23.06.16,10:10
faktúru zo zahraničia za tovar som zaúčtovala bez dph. Následne som v tabulke pre dph k tejto faktúre nastavila aj platenie dane aj odpočet. V kontrolnom výkaze mi to pekne ukáže v B1 ako odpočet. Ak som to správne pochopila malo by mi to v danovom priznaní dph dať dph do riadkov pre zaplatenie dane aj do riadkov pre odpočet. Mne to vyplní len do riadkov pre odpočet čo robím zle?
zk24
23.06.16,08:32
Ahoj, a aku možnosť si použila pri zadavaní faktury?

Nadobudnutie tovaru podľa § 11 a § 49 ods. 2c [5,7;20,21]
kn-alka
23.06.16,10:25
na porade sa zadanie otázok nevymazáva !!
evaoberon
23.06.16,20:11
ahoj robím v Oberone krátko, začiatočník. viem kde to má byť v kontrolnom výkaze aj Dph priznaní len neviem ako to tam dostať.
Dala som už kadečo ale aby to bolo v kontrolnom výkaze tak odpočet dane tovar EU. ked dám nadobudnutie tovaru ako si mi napísal vypíše mi to ako chybu a v danovom priznaní a v kontrolnom výkaze to nie je vôbec. Nejaký lajický postup mi nevieš poradiť. Dve faktúry to sú a neviem si s nimi pomôcť.
zk24
23.06.16,21:59
No ja praveze som to skusila vcera. Pre novy stvrtrok som vyrobila jednu fakturu dala henten typ dph na fakture a mam to v dp dph a ziadnu chybu mi to nehlasi.

Nastavujes ten typ na fakture ano? A je tam aj ze zaradit do KV: Automaticky
evaoberon
24.06.16,07:43
Dakujem uz sa mi to podarilo. Nemala som to na tej fakture. Ja som to zadavala pri zauctovani fatury.je to super same to vsetko urobí. Ďakujem strašne moc. :-)