peterri
23.06.16,11:55
Ako som rozoberal starý rám dverí , ktorý chcem ponechať , iba obrúsim papierom, natriem farbou, tak som zistil že nad dverami sa nachádzajú veľmí staré hranoly asi 30x30cm, a 150cm na dlžku. Bohužial keby som chcel vybrať tie hranoly, musel by som rozobrať rám dverí komplet, čo by som už asi neposkladal. Hranoly sú z jednej strany úplne rozožrané od húb a červotočov, druhá strana vypadá v poriadku. Otázkou je či môžem použiť penetráciu, a keď tak , aký druh ? Mám Bochemit s ktorým ošetrujem drevo na iných častiach domu kde sú iba dierky v dreve od červotočov ale neviem či môžem tento prípravok použiť aj na tie hranoly, prípadne či by som mal zvoliť iný typ opravy ?
marleau
23.06.16,10:20
Čo je toto za trend, že ľudia ošetrujú staré plesnivé drevo a ďaleko kvalitnejším kúria?
arizona
23.06.16,10:37
Ved to mas uz uplne sprachnivene a rozpadajuce sa. Co na tom chces zachranovat? Akurat si narobis viac skody,ked to nechas.Chrobac sa ti rozlezie do vsetkeho,co mas v dome...
Tam sa asi nevyhnes uplnej vymene.
buchač
23.06.16,10:44
Teoreticky povedané...
Keby si dal tie trámy do najsilnejšieho chemického bordelu - kúpeľa na solídne dlhšiu dobu, ktorý by zničil všetok hmyz...keby si následne trámy dal do chemickej látky, ktorá pod vákuom stabilizuje drevo...tak aj v tomto prípade nič nezachrániš.

Škoda financií, škoda času, škoda všetkého...škoda aj tých pekných a starých trámov...
Radšej sa povenuj solídnej prehliadke ostatných drevených častí domu, aby si ešte zachránil, čo sa dá.
afrikánka
24.06.16,07:38
Poškodenie je veľké, chémia nepomôže. Pozvi si šikovného stolára, alebo tesára, poradia Ti. Niekedy je možné nahradiť len poškodenú časť novým dielom, ale neviem, čo s nosnosťou. Nejaké riešenie sa nájde...