ebene342
23.06.16,12:00
Priatelia,
poradte, ako postupovat, ked mi ostane likvidacny zostatok - z toho 90% ide pre jedneho spolocnika, a 10% pre druheho. Bohuzial s tym druhym spolocnikom nie sme nijako v kontakte, neprebera postu... zije v zahranici... ako mu mozno poslat ten 10% likvidacny zostatok? poslem postou,to je jasne, ale ked to nepreberie, co potom? ako nalozit s tymi peniazmi? Vdaka za rady.
Consultix
23.06.16,11:18
Riesenim je solučná uschova penazi. Obratte sa na sud, ktory je miestne prislusny veritelovi. Naklady na uschovu znasa veritel.
PS: Neviem, ci v tomto pripade moze prevziat prostriedky do uschovy aj notar, tak sa pripadne spytaj na notarskom urade.
ebene342
27.06.16,07:56
vdaka za radu.... miestne prislusny je potom spanielsky sud, cize asi nic z toho... skusim toho notara.... mate skusenost s likvidaciou? mohla by som sa Vas nieco opytat ohladom "majetku"?
Consultix
27.06.16,08:56
Pocuvam ;)
ebene342
27.06.16,10:07
spolocnost, ktoru likvidujem nema dlhodoby majetok, ale iba majetok v "zasobach"... ako mozem vynulovat ten majetok v zasobach? ide o nejake suciastky, ktore nikto neodkupi, radila som sa s ekonomkou, ktora vravi, ze si tie suciastky mozu spolocnici jednoducho rozdelit a "vziat domov". proble m je ale v tom, ze moj 10% spolocnik je spaniel, ktory nijako nekomunikuje, ani neviem, ako sa k nemu dopracujem, aby som mu vyplatila likvidacny zostatok, ak nejaky bude a dalej, ako si on prevezme tie suciastky? potrebujem to nejako zdokladovat, ci nepotrebujem? ze si ich prevzal? vdaka
aenri
18.07.16,12:45
od 1.7.2016 len notari robia solucne uschovy - treba podat navrh na sud ktory prideli notara