Sunaki
23.06.16,18:51
- čo odporúčate na rozvod vody po byte
- je potrebná aj sieťka na ytong, alebo stačí len do námahanych častí
- aká omietka na ytong
- hrúbka priečky v jadre
- po akom čase možem obkladať, omietať vystavanú priečku
- je nutná omietka a sieťka aj pod obkladačky
- aká omietka na holý panel
- plánujem vybúrať zárubňu a nechať otvorený priestor, čím to najlepšie zarovnať
buchač
23.06.16,17:27
...ak to sám/i - svojpomocne ideš/te robiť, tak sa obávam, aby to potom nedopadlo tak, ako tu ;)
http://www.porada.sk/t286152-odlomeny-odpad-v-stupacke.html#post2868823

Ono Ti poradí cez net odborník, šak čoby aj nie...aj rôzne videjká na danú problematiku sa dajú nájsť.
ALE ak nemáš potrebný gríf a prax, tak by som radšej pouvažoval nad osobou, ktorá sa na všetko pozrie a aj urobí...samozrejme, že by malo ísť o nejakú overenú-doporučenú osobu.
Vyjde to síce trochu drahšie, ale bude to (malo by) vyzerať určite lepšie, ako keby ste to robili svojpomocou.

Poznámka :
Mne robil maník určité veci, ja som bol tá pomocná sila.
Veľa som sa pri ňom naučil, veľa vecí robím sám...ALE do omietok, stierok, pucovaní by som sa veru teda nepustil...
chandler
24.06.16,11:29
- čo odporúčate na rozvod vody po byte TO NECHAJ NA VODARA
- je potrebná aj sieťka na ytong, alebo stačí len do námahanych častí STACI DO NAMAHANYCH
- aká omietka na ytong TO POZRI CO ODPORUCA YTONG
- hrúbka priečky v jadre 100MM A KED TAM BUDES DAVAT ROZVODY TAK JA VIAC
- po akom čase možem obkladať, omietať vystavanú priečku ZA PAR DNI
- je nutná omietka a sieťka aj pod obkladačky NIE JE, ALE MUSIS TAM DAVAT TEKUTU HYDROIZOLACIU, TAK POZRI CI MOZE IST PRIAMO NA YTONG
- aká omietka na holý panel SADROVA JEDNOVRSTVOVA
- plánujem vybúrať zárubňu a nechať otvorený priestor, čím to najlepšie zarovnať NEJAKE VACSIE NEROVNOSTI PIESOK S TROCHOU SADRY A POTOM SADROVA OMIETKA
Sunaki
28.06.16,17:43
Ďakujem veľmi pekne :-)
zorran
29.06.16,11:43
Kludne si tu vodu mozes natiahnut aj sam. Ja som si to robil v celom dome sam a nebol ziaden problem. Robil som to z PPR toho vylepseneho STABI OXY+
Zvaracku na plasty kupis aj z noznicami do 50 eur
chandler
30.06.16,14:05
hej ale v byte je to robota na pol dna alebo na jeden - pre vodara a zaplatis 50-100eur, tam sa ta zvaracka neoplati kupovat
misoft
30.06.16,15:43
Dá sa aj požičať.....
zorran
01.07.16,07:20
No ja silno pochybujem, ze ti to vodar spravi za 50 - 100 Eur. Viem co pytaju vodari. Len za namotovanie a zapojenie radiatora zobral 80 Eur. Len pre zaujimavost, 76 Eur stal radiator, ten som mal a on zobat viac za montaz. Po takej skusenosti som si to robil sam a robil som to prvy krat. Dovtedy som robil iba z kovovymi potrubiami, s plastom som skusenosti nemal. Nakup kvalitne potrubia a za par korun mas zase na roky rokuce pokoj