blowk
23.06.16,19:03
Dobry den,

chcel by som sa spytat jednu otazocku ohladom uctovnictva.
Nasiel som firmu nakupynemecko.cz a tato firma poskytuje sluzbu Asistovany nakup.
V praxi to funguje tak, ze clovek si vyberie produkt na nemeckom eshope, stranka nakupynemecko.cz vypocitaju kompletnu cenu za nakup aj s ich provizou a nasledne im zakaznik uhradi sumu za tovar + postovne + provizia.

Moj otaznik je nad tym ako to robia uctovne, kedze tovar kupuju z firemneho uctu avsak fakturu za nakupeny tovar posielaju zakaznikovi, cize im nezostava ziadna faktura do uctovnictva pritom ale peniaze odisli z ich firemneho uctu.

Majitel firmy mi povedal, ze fakturu ani nepotrebuju lebo tieto nakupy vedu uctvone inak.

Firma nakupynemecko.cz je vlastne sprostredkovatel nakupu.

Prosim Vas viete mi povedat ako je to mozne robit aby to bolo uctvone vporiadku a pri pripadnej kontrole nehrozila pokuta ?


Dakujem velmi pekne za odpoved.
Soňa K
23.06.16,17:33
Tebe leží na srdci ich účtovníctvo ? Alebo Tvoje vlastné ? Oni si so svojím určite poradia, ako treba.
blowk
23.06.16,17:36
No mna zaujima ako je to mozne robit, lebo zatial ziadny uctvonik nevedel pohnut s takymto obchodnym modelom.Vraj sa to neda ale zjavne to ide a hladam uctovnika, ktory by vedel ako to robit a som ochotny mu aj zaplatit.
Soňa K
24.06.16,07:01
Tak zober všetky súvisiace doklady, informácie, príď do TN alebo okolia a za primeraný peniaz si to vysvetlíme.