johanka12
23.06.16,18:15
Priateľ pracoval v Anglicku od 10.6.2015 -10.9.2015 ,k vypracovaniu danoveho priznania mi priniesol iba pracovnu zmluvu ktoru uzatvoril v Anglicku ,ale ziadne vyplatne pasky ani potvrdenie o prijme .Ako mam postupovat v tomto pripade kedze zo zmluvy som vycitala iba hodinovu mzdu a pracovny cas?
Zvysok roka pracoval na Slovensku.

Vdaka za odpoved
Katy a R
23.06.16,16:22
tak bolo by dobre nejaký doklad - P60 tka, alebo aspoň výplatné pásky . takto nemáš podľa čoho robiť DP.
A tieto doklady sú povinnou prílohou DP (ide o PP - závislú činnosť predpokladám)
johanka12
23.06.16,16:36
Vdaka za rychlu odpoved Katy a R, ak mi podklady z VB nedoda urobim mu priznanie iba zo Slovenskych prijmov.
ivka70
23.06.16,18:32
to ale nemozes, DP musi byt z celosvetovych prijmov
Pomšiatko
20.07.16,06:27
ahoj, ja by som potrebovala poradiť, mám doklad P60 a k tomu mám Statement of Earnings a tam je uvedené taxable a non taxable = tieto dve položky mám zahrnúť ako hrubý príjem v daňovom priznaní? + ešte príjem z SK. Lebo aj non taxable tvorí výplatu v čistom..tak teraz neviem čo mám zrátať. A ešte by som potrebovala vedieť či skratka NIees = je National Insurance for Employees = čiže odvody zamestnanec a skratka NIers je skratka National Insurance for employers = čiže zamestnávateľ?