korduľa
22.06.06,10:29
Zdravim vas, nikde som nenasla odpoved na to co hladam.
mam zamestnankynu, ktora ma pred. termin porodu 28,09,06 ale od 19,06 je vypisana - na papiery od lekara je uvedene, ze choroba- kedze ma byt nastup na matersku najskor 8 tyzdnem pred dnom porodu, to znamena, ze zatial je na pn? - cize do 10 dni ma narok na nahradu prijmu,
takze do 28,06 bude hradit zamestnavatel, potom bude na pn-ke -nemocenske co hradi soc.poist az do doby - 8 tyzdnov pred porodom do 4 augusta - a v tento den jej mam napisat do soc.poist zmenu - nastup na MD aj s potvrdenim zamestn. na ucely naroku.....?
bude to tak spravne?
a tak isto napisem do socialky potvrdenie zamestnavatela + potvrdenie o docasnej praceneschopnosti od lekarka od 11 dna pn-ky az do 4 augusta kedy zacina plynut 8 tyzdnova lehota do porodu?
dakujem
mercy
22.06.06,08:47
ked pojde na matersku, dostane pravdepodobne od osetrujuceho gynekologa papier (nieco ako PN, len v inom zmysle - nastup na matersku) takze ten den urci viac-menej lekar a nie ty.
jankasm
22.06.06,09:10
Zdravim vas, nikde som nenasla odpoved na to co hladam.
mam zamestnankynu, ktora ma pred. termin porodu 28,09,06 ale od 19,06 je vypisana - na papiery od lekara je uvedene, ze choroba- kedze ma byt nastup na matersku najskor 8 tyzdnem pred dnom porodu, to znamena, ze zatial je na pn? - cize do 10 dni ma narok na nahradu prijmu,
takze do 28,06 bude hradit zamestnavatel, potom bude na pn-ke -nemocenske co hradi soc.poist az do doby - 8 tyzdnov pred porodom do 4 augusta - a v tento den jej mam napisat do soc.poist zmenu - nastup na MD aj s potvrdenim zamestn. na ucely naroku.....?
bude to tak spravne?
a tak isto napisem do socialky potvrdenie zamestnavatela + potvrdenie o docasnej praceneschopnosti od lekarka od 11 dna pn-ky az do 4 augusta kedy zacina plynut 8 tyzdnova lehota do porodu?
dakujem

PN zanesieš na SP ako vždy, po 10. dni aj s potvrdením zamestnávateľa o príjme.
Keď ju lekár vypíše na MD dostane od neho podobné tlačivo ako sa dostáva k PN, len sa to volá "Žiadosť o materské", ktoré si ona musí dať potvrdiť od zamestnávateľa. Toto tlačivko treba potom zaniesť na SP aj s potvrdením zamestnávateľa o príjme (keďže si im ho dala už pri PN tak možno nebude treba). Keď si ho príde potvrdiť, zistíš vlastne dátum nástupu na MD a podľa toho vypíšeš RLFO pre SP, na ktorom uvedieš zmenu - nástup na MD.
korduľa
22.06.06,09:54
dakujem vam , velmi ste mi poradili