Soffi84
24.06.16,10:26
Dobry den,potrebujem radu...Mam pozemok v uzemnom plane mesta bez IS/dosah max 100m/l pozemku vedie mestska cesta,ktora je vsak zatial len zaznacena podla pozemkovych uprav v mape,v skutocnosti je len provizorna...od elektrarni aj vodarni mam povolenie na napojenie,ale na stav.urade mi tvrdia,ze nedostanem stav.povolenie kym sa cesta neskolauduje,a skolauduje sa az vtedy,ked budu napojene vsetky IS a to nielen na mojom pozemku ale aj na okolitych parcelach...absolutne nerozumiem preco by som mala cakat za skolaudovanim cesty ktora tam bude mozno o 15rokov...neviete mi poradit prosim?
draik
24.06.16,11:15
Pretože je nelogické, aby v budúcnosti bola cesta rozkopávaná pre ďalšie prípojky. Takto bude v rámci jednej lokality vybudovaná hlavná vetva pre každú sieť a jednotlivé odbočky na pozemky, zrejme na náklady majiteľov pozemkov.
Soffi84
24.06.16,12:45
Lenze ludia,ktori tam maju pozemky IS nikdy budovat nezacnu.
.riesili sme spolu pozemkove upravynltore nas vysli nie male peniaze a kazdy uz odmieta investovat viac...nemoze predsa mesto ziadat,aby som simna vlastne naklady nepotiahla siete na svoj pozemok predsa,ked to mik iny tobot nebude...a pritom su pozemky v intravilane,tak co im moze vadit?ze sa im rozkope udupana zemina a zvana cesta?
Chobot
24.06.16,14:24
Sofi, to, že máš pozemok, ešte neznamená, že má právo na ňom stavať. NA to, aby sa na pozemku dalo stavať, musí byť splnených X ďalších požiadaviek. A jednou z nich je požiadavka mesta, aby tam bola cesta. Jednoducho sa musíte vlastníci na tej ulici dohodnúť, že si vybudujete spoločne IS a potom budete môcť stavať.

My (11 vlastníci) sme si tiež museli vybudovať komplet IS - vodu, kanál, plyn, elekrinu a ešte aj cca 130 m cesty. Stálo nás to nemalé peniaze, ale bez toho sme nemohli začať stavať. Ešte to treba celé skolaudovať.

Mnohí si predstavujú stavanie ako Hurvínek vojnu. Stavanie to nie sú len investície do vlastného domu, ale častokrát do vybudovania sietí a cesty.
draik
24.06.16,14:55
Lokalitu a podmienky výstavby určuje územný plán resp. plán zóny. Btw. bude musieť byť urobená riadna vozovka, inak nedostanete stavebné povolenie/kolaudačné rozhodnutie.
Nehovoriac o tom, že siete asi nebudete ťahať iba po vlastnom pozemku - si predstavte, že by tých 100 metrov sietí mal postupne ťahať každý, ako bude chcieť stavať. To by sa tam ani nezmestilo.
Štandardne to prebieha tak, že developer/majitelia pozemkov, na vlastné náklady vybudujú siete a prípojky, ako aj vozovku, osvetlenie atď., potom ich prakticky darujú správcom sietí/obci a následne môžu stavať.
Soffi84
24.06.16,16:41
Hned vedla mojho pozemku je postaveny dom..v oodstate hned za postavenym.domom zozadu je ten mon pozemok...to naozaj mam.cakat kym sa vsetci ostatni d9hodnu nq IS?ved to nebude nikdy....je tam novych 60parciel a zvacsa su to stary ludia,Nikto nema.take peniaze na IS....cesta z hlacnej asfaltovej cesty je mestska a zvysne vedlajsie sme kazdy dali podiel zo svojho.
..ja naozaj neviem preco by som si tam nemohla siete potiahnut sama tych 70m.ked niekto tam ma pozemok od IS 550m tak to chapem,ale uplne blizucko som a teraz co...ved to niesu male peniaze....
Soffi84
24.06.16,16:42
Preco nestaci ak.si len ja vybudujem.siete na svoj pozemok a spevnim cestu len po cast k mohmu pozemku
Soffi84
25.06.16,18:59
Ale ved tahatbsa budre lrn po ceste,ktota patriesru a vedlajsie cesty su nase-kazdy ma poddiel...IS sa potom iredsa uz tahaju.len od mojej arcely;kedze je prvs nie?nebudem ptedsa riesit najorv cestu,a jej osvetlenie a potom sa budovat!to si mozu naozak dovolit len developeri s nie obyc.ludia ktori nemaju 50tisic na taketo veci predsa...